Şişme Manto ile Zayıf Görünmek Mümkün

27 Kas 2017

Bu kışın çetrefilli geçeceğinden midir bilinmez, şişme mantolar altın çağlarını yaşıyorlar. Geçen yıl genellikle şişme manto kategorisinde kaba modeller vardı. Bu sezon ise birçok marka şişme kaban-manto modelleri ile göz doldurdu. Peki kilolu görünürüm korkusuyla kimilerinin uzak durduğu bu modellerden gerçekten uzak mı durmak gerekir? Hayır. Birkaç ipucu ile herkes kendi bedenine uygun şişme mantosunu bulabilir. Gelin bir piyasa araştırması ile sezonda öne çıkan modelleri birlikte inceleyelim.

sisme-montlarla-zayif-gorunmek

Bu modeller aslında ergonomik olarak kullanım rahatlığı sağlıyor. Asla su ve rüzgar geçirmiyor, kış soğuğuna birebir uyum sağlıyor. Öyle ki karlı bir havada içerisine ince bir tunik giyseniz bile üşümezsiniz. Bu bakımdan oldukça kullanışlılar. Kimisi kaz tüyü ile doldurulurken kimisi elyaf ile dolduruluyor. Hepsinin dezavantajı ise kilolu gösterme riski. İşte bu riskten kaçınmak için izlemeniz gereken ipuçları…

sisme-montlarla-zayif-gorunmek

Birincisi, proporsiyonunuzu iyi tanıyın. Kum saati, armut ve elma vücut yapılarından hangisisiniz bunu bilmelisiniz. Buna göre bedeninizde daha geniş olan bölgelerinizi absorbe etmeniz gerekecektir. Kum saati vücut şekline sahipseniz, şişme mantoları alırken uzun veya kısa olanları tercih edebilirsiniz. Belinde kemer bulunan modelleri de kullanabilir, A kesim modelleri de tercih edebilirsiniz. Ancak size en çok, beli oturan kemerli modeller yakışacaktır.

sisme-montlarla-zayif-gorunmek

Armut vücut tipine sahipseniz, kısa modelleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ancak uzun modellerden de A kesim modelleri tercih ederseniz, basenlerinizi gizlemiş olursunuz. Bir göz yanılması ile, basen bölümündeki genişliğin kabanın modelinden kaynaklı olduğu izlenimi oluşur.

sisme-montlarla-zayif-gorunmek

Elma vücut tipindeki kadınlar için ise kemersiz ve düz kesim modelleri tercih etmeleri daha uygun olacaktır. Çünkü göğüs ve omuz bölgesindeki genişliğin basen bölgesiyle uyumlu bir ölçüde görünmesi, daha güzel bir görünüm ortaya çıkarır. Şişme mantonun verdiği hacmin, tüm vücuda orantılı olması gerekir.

sisme-montlarla-zayif-gorunmek

Uzun görünmek için…

Son olarak eğer boyunuz 160 cm’den kısa ise, diz ve diz üstü modeller ile kısa kesim (bel hizası) modelleri tercih etmeniz, belinde bir kesinti, kemer, dikiş var ise bunun yüksek bel hizasında olduğu modeller boyunuzun kısa görünmesini engelleyecektir. Bununla birlikte kalın topuklu botlar ve bu botları gizleyen uzun pantolonlar sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Dar pantolon veya etek giymek isterseniz de, bilek boyu tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ancak bilek boyu tercih ediyorsanız, topuklu ayakkabı veya topuklu bot giymeniz gerekir. Aksi takdirde bacak boyunuz çok kısa görünür.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir