Soğuk Havalar İçin Acil Cilt Bakım Kiti

22 Oca 2016

Bu yıl geçen senelere göre oldukça sert geçen bir kışla karşı karşıyayız. Meteorolojik olarak da bu böyle mi bilemiyorum. Fakat ben İstanbul’da hiç bu kadar uzun süreli üşüdüğümü hatırlamıyorum. Yani en fazla iki üç gün soğuk olur, biz de evden pek çıkmazdık ama bu sene durum pek öyle değil. Alışılmışının dışına çıkan hava şartları, alışverişlerde elimizin gittiği ürünleri de, çantadan asla çıkartmadığımız şeyleri de değiştirdi. Daha önce kış aylarında cilt bakımının nasıl ilerlemesi gerektiğini burada yazmıştım. Bu yazıda ise, daha çok ürün ağırlıklı olarak ilerleyeceğiz.

VASELINE_CORE_RANGE

Yaz aylarında çok gerekmese bile kış aylarında özellikle abdest ve duştan sonra vücut losyonu kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle de dirsek ve diz gibi eklem yerleri çok kuruyup çatlayabiliyor. Benim en sevdiğim vücut losyonları, Vaseline markasının yukarıdaki serisi, tercihim ise Aloe Veralı olanından yana.

Kozmetik_2648207

Yazın unutsam da kışın asla çantama el kremi koymadan çıkmıyorum. Hatta unutmamış olmak için neredeyse bütün çantalarımın içinde birer tane bırakıyorum. Benim en beğendiğim el kremlerinden birisi, Neutregena‘nın el kremleri, hem çabuk emiliyor hem de yoğun bir şekilde nemlendiriyor.

 BBd_LIP_TB_BWxLpBlmwVtmnEPpprmnt_nocapangle_1011

Konu dudak nemlendirmesine gelince, en güvendiğim ürünlerden birisi Burt’s Bees‘in klasik ballı dudak balmı. Yapısı biraz daha yoğun olduğu için dudağımdan hemen uçup gitmiyormuş gibi hissediyorum. Eğer bu ürün sizin için biraz pahalı kalırsa, Le Petit Marseillas‘ın onarıcı dudak bakım kremini de önerebilirim. Bu üç temel ürün yanınızdayken kışı atlatmaya hazırsınız demektir!

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir