Sokak Modasının Kalbi: Nişantaşı

30 Oca 2017

 

Nişantaşı, sokak modasının kalbinin attığı yer. Bu yüzden objektiflere en iyi hali ile gülümsemek isteyenlerin ortak noktası olan İstanbul‘un en ışıltılı sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.

Farklı bir semtte yaşayıp, keyifli bir gün geçirmek veya alışveriş yapmak için yolu Nişantaşı’na düşecek olanların aklında tek bir soru var: “Ne giysem?”

Özellikle tercihini tesettür giyimden yana kullanan kadınların bu önerileri kendi kıyafetlerine uyarlaması ilk bakışta oldukça zor görünüyor. Vereceğimiz ufak tüyolar ile bütçenizden küçük bir miktar ayırarak kolay ve hızlı bir şekilde bizimle hazırlanabilirsiniz.

İstanbul'un en ışıltılı sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.

Ne giyilir?

Genelde oturduğumuz semt ile gezmeye gittiğimiz semt, giyim alışkanlıkları bakımından farklıdır. Bu noktayı çok önemsemeden giyinmek, ortaya daha iyi bir giyim tarzı koymanıza yardımcı olacak. Fazla uğraşmadan, çok önemsemeden ve özenmeden havalı görünebilmenin en kolay yolu dış giyim. Pardesü ve mantolar, yıldızı yükselenler arasında. Tesettür giyim tercih edenler bu trendden oldukça memnun. Hem içinize ne giydiğinizin önemi kalmıyor, hem de stil sahibi bir duruş yakalanıyor. Daha önce bahsettiğimiz taba rengi kemerlerden edinmiş olanlar şanslı. Ancak hala edinemeyenler için ufak bir hatırlatma: Her bütçeye uygun bulabileceğiniz aynı renkte bir kemer ile sadece manto veya pardesüleri değil, hırkalarınız ve triko kazaklarınızı da hareketlendirebilirsiniz.

Görseldeki mantonun fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu tahmin edersiniz. Ancak aşağıya tıklayarak uygun fiyatlı ve kaliteli muadillerinin olduğunu göreceksiniz.

Kaban ve mantolar için tıklayın.

Görseldeki gibi kemerle kullanabileceğiniz kaban örneği için tıklayın.

İstanbul'un en ışıltılı sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.

Ne giyilmez?

Mantonuzun önünü açık kullanacaksınız. Bu duruşu yakalamak istiyorsunuz ama nasıl? Renkli giyinecekseniz aynı renk gruplarını yakalamaya çalışın. Etekte yazlık kışlık diye ayırmanıza gerek yok. Bir triko kazakla tamamlayın. Dar, skinny, aşırı düşük bel bol pantolonlar bu kombinde giyilmez. Olduğunuzdan kısa ve demode bir görünüm yarattığı için kaçınmanız gerekir. Giyilmez derken, nasıl desenli ile desenli giymek ustalık istiyorsa, bazı parçaları kombinlerde kullanmakta ustalık ister. Örneğin çizme ve botlar görseldeki boyda olmalı. Daha kısa veya daha uzunu risk demektir. Bu sebeple direk eliniz metalik veya simli eteklere gidecektir, her şey ile rahatlıkla kullanırsınız. Aşağıdaki linklerden alternatif önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Etek için tıklayın.

Bot için tıklayın..

Boğazlı triko kazak için tıklayın.

İstanbul'un en ışıltılı sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.

Çanta sorunsalı

Çanta tutkunları bilirler, dünyaca ünlü markalardan birini almak kolay değildir, farklı tasarıma sahip uygun fiyatlı bir çanta bulmak daha da zordur. Eğer Nişantaşı sokaklarında gezecekseniz, replika çantanız varsa, en yakındaki çöp kutusuna atın. Bilmediğimiz bir çok ayrıntı, uzaktan bile bir çantanın replika olup olmadığını kolayca gösterir. Eğer farklı modelde bir çantanız varsa, markasının sandığınız kadar önemi yoktur. Bulamıyorsanız, sapına fular bağlayarak her seferinde farklı bir çanta havası katabilir, bijuterilerden alacağınız broşları silikon tabancası ile yapıştırıp ışıltılı bir çantaya sahip olabilirsiniz.

Havasını değiştirebileceğiniz çantalar için tıklayın.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir