Son Moda – Pançolar

08 Ara 2015

Pançolar, moda dünyasında yükselen bir yıldız gibi her geçen gün popülaritesini artırıyor. Özellikle dış giyimde kışın kabanların yerini alırken yazın trençkotları aratmaz. Kumaşın ortasına bir delik açılmasıyla hazırlanan basit bir tasarım gibi gözükse de şıklığından ödün vermez. Eski dönemlerde sadece örgü olan pançolar, günümüzde artık kaşe, saten, kadife, deri, keçe, süet gibi kumaş türleriyle karşımıza çıkıyor.

Deri panco

Deri, farklı yapısıyla her zaman dikkat çeker. Şıklığıyla da kendine hayran bırakır. Moda dünyasındaki etkisini artırarak sürdürüyor. Ceket, pantolon, etek, tunik, pardesü derken pançolar da derileşiyor. Tenimiz baştan aşağı deriyle kaplanıyor. Yumuşak deriden hazırlanan geometrik desenli panço şıklığıyla herkesi büyülüyor. Renk geçişi o kadar doğal ki, gözü hiç yormuyor. Modern çizgileriyle trend bir panço olduğunu gösteriyor.

Suet panco

Süet, yumuşak yapıda havlı bir tür deridir. Kadife gibi insanın kalbini ısıtır. Kolay kolay kırışmadığından rahatlığınızı engellemez. Ünlü tasarımcılar süeti bu sezon koleksiyonlarında çokça kullanıyor. Ayakkabı sektöründe daha fazla kullanılsa da, süet kıyafetler dolaplarda geniş yer edinmeye kararlı gözüküyor. Süet püskülle birleşince eski kovboy filmlerinden çıkmış gibi bohem duruşuyla göz dolduruyor.

dantelli-kece-pelerin--yesil--mustafa-dikmen-92635-1

Keçe, özellikle çobanlar için vazgeçilmez bir yündür. Çünkü kışın sıcak yazın serin tutar. İnsan vücudunu sağlıkla sarar. Doğallıktan yana olanlar için güzel bir alternatif sunar. Çeşitli renkleriyle moda dünyasında bir  gökkuşağı gibidir. Yeşil keçe panço tam bir kır havası yaşatıyor insana. Lacivert dantel detaylar ise, zarafetini ön plana çıkarıyor. Kış mevsiminde bir güneş gibi ısıtırken, yaz gecelerinde bir mehtap manzarası sunuyor.

Pançolar, omuzlarından aşağı sarkıtanlar için bir aksesuar, kaban, trençkot ve ceketin yerine kullananlar için bir kıyafettir. Bu yüzden moda dünyasındaki yeri giderek genişliyor. Dolaplarda pançolar için özel bir bölüm ayrılıyor. Kadın dünyası panço rüzgârına kapılmış gidiyor…

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir