Sonbahar Kombinleri

27 Eyl 2017

 

 

Havalar yaz bitmiş olmasına rağmen hala çok sıcak! Ama artık sonbahar postlarını görmekten serin havaları özler olduk. Bir de ayıptır söylemesi sezon indiriminden aldığım giyilmeyi bekleyen birkaç parça kıyafetim var. Serin havalar gelse de çıkarıp giysem diye bekliyorum. Siteleri gezinirken de birbirinden güzel parçalara denk gelince, sonbahar kombinlerine ihtiyaç olduğunu düşündüm. Havalar tam anlamıyla soğumadan, bu kısıtlı zamanda neyi nasıl giyebileceğimizi düşünerek yazımı kaleme aldım.

sonbahar_kombinleri

Bu sene culotte pantolonları sıkça görmeye devam edeceğiz. Doğru boyda seçildiği zaman her vücut tipine çok yakışan bir model olduğunu düşünüyorum. Bu tarz bol pantolonların üstüne elbise tunikleri tercih edebilirsiniz. Pilise kumaş ve desenler bir aradayken çok daha şık duruyorlar.

Rugan ayakkabılarla beraber süet gibi farklı dokuları bir arada kullanabilirsiniz. Ya da bazen ruganla ruganı bir arada kullanabilirsiniz. Pudra rengi ve tonları her mevsime her stile uyum sağlıyor. Gül kurusuna kaçan bu pudra pembeyi sonbahar aylarında birçok farklı parça ile kullanabilirsiniz.

sonbahar_kombinleri

Kahve ve toprak tonlarının bir arada kullanılması -her ne kadar çok klişe olsa da- sonbahar aylarına çok yakışıyor. Sanki doğanın o bütünlük halindeki manzarası ile uyum içerisinde yaşıyormuşuz gibi geliyor. Toprak tonlarına en çok yakışan renkler şüphesiz bordo ve hardal sarısı gibi yine sonbaharda doğada gördüğümüz renkler. Yeşil tonları da bu listede yer alan renklerden.

Geçen sene gördüğümüz farklı ayakkabı tasarımları bu sene de raflarda yerini alıyor. Kürk detaylı ayakkabıların ne kadar kullanışlı olduğu tartışılabilir olsa da çok şık durduğu bir gerçek. Farklı geometrik desenleri bir arada kullanabilirsiniz. Farklı desenleri kullanabileceğiniz gibi aynı deseni farklı büyüklüklerde de kullanabilirsiniz.

sonbahar_kombinleri

Artık uzun zamandır kombin yazılarını kullananlar biliyor; renk çarkındaki zıt renklerin bir arada kullanımını çok seviyorum. O uyumlu zıtlık harika bir ahenk yaratıyor. Kırmızı ve yeşil bu zıtlığın en güzel örneklerinden birisi. Çizgili kazaklarınıza biraz daha farklı bir hava katmak isterseniz beyaz bir gömlek ile tamamlayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir