Sonbaharda Yanımıza Almamız Gereken 3 Parça

07 Eki 2015

İnce mi yoksa kalın mı giyinsem? Bot mu kullansam, yoksa babetlere mi devam etsem? Hava bugün güneşli o halde sıcak tutan kıyafetlere gerek yok ince giyineyim diyenler ve gün içinde üşüyenleri duyar gibiyim. Mevsimsel geçişler tam bir kabus gibidir. Güne keyifle başlarız ancak sonrasında mutsuz oluruz. Çünkü sıcak havadan soğuk mevsime geçiş zordur. İnce krep, pamuklu kıyafetlerimizi giyerken günün ilerleyen saatlerinde üşüyerek performansımızı düşürürüz. Yıllardır bunu yaşadığımız için artık akıllıca çözümler bulmalıyız. Bir kere mevsimsel geçişlerde yanımızda gardolabamızı taşıma fikrine alışmak gerekiyor. Evet, böyle söyleyince kulağa pek hoş gelmese de sadece birkaç parça alacaksınız. Küçük ama etkileyici parçaları seçerek günümüzü kabusa değil, keyifli hale getirmeyi sağlamak için dolabımıza bir göz atalım.

Sonbahar Günlerinde Yanımıza Almamız Gereken 3 Parça

kapsonlu-asimetrik-trenckot-tunik--vizon--vivezza-145244-1

1)Trençler

Hala tunik giyerek dışarı çıktığımız şu günlerde yanımıza trenç almak en akıllıcası olacak. Keten yeleğinizin yağan yağmurdan sırılsıklam olup sizi üşütmesini istemiyorsanız kapşonlu trencinizi üzerinize geçirin. Sonra bunu iyiki yanıma almışım diyeceksiniz. Özellikle trenç seçerken yağmur geçirmez olanları tercih edin. Bu model yağmurlu havaların en büyük kurtarıcısı olacak. Modeli incelemek için tıklayınız.

triko-hirka--yag-yesili--everyday-basic-138717-1

2)Triko Hırka

İnce tuniklerin üzerine kısa hırka yamalık gibi durur. Uzun triko hırkalar ise; tuniklerin en güzel kombinidir. Bu ince trikolar çok fazla yer kaplamaz. Güzelce katlayıp çantanızın bir köşesine atabilirsiniz. Küçük ama bir o kadar etkili olan bu hırkayı incelemek için tıklayınız.

semsiye

3)Şemsiye

Sabah açan güneşe aldırmayın. Öğlen saatlerinde dışarı çıktığınız zaman yağan yağmurla ortada kalma durumunuz oldukça yüksek. Bu yüzden sevmeseniz bile şu havalarda şemsiyenizi yanınızdan ayırmamaya özen gösterin.

Sadece bu 3 parça ile sonbaharı sorunsuz ve keyifli geçirebilirsiniz.

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir