Sonbaharın Tarz Kombinleri

27 Eki 2015

Uykuya geçen tabiat ile birlikte toprak ana en huzurlu haline bürünmekte. Ağaçlar rüzgar esintileri eşliğinde yapraklarını etrafa savururken, bir romanın kahramanları arasında kaybolmak bu mevsimde en güzeli. Ormanın derinliklerinde uzun yürüyüşler yapmak, sinema salonunda kuytu bir köşeye gizlenmek ya da şehrin yüksek bir tepesinden keşmekeşi seyretmek. Yoğun geçen yaz  mevsiminin ardından yavaş yavaş soğuyan havayla birlikte evlerimize çekilmeye başlıyoruz. İş çıkışı açık havada geçirilen zaman yerini ev gezmelerine, tv programlarına, avm turlarına bırakıyor. Mekanlar değişse de bir fincan kahve ve dost sohbetlerinden alınan tat değişmiyor.

Her ne kadar zamanımızın çoğu iç mekanlarda geçecek olsa da, dışarıda karşılacağımız soğuk havaya karşı tedbiri elden bırakmamalı. Sıcak tutan parçalara olan ihtiyacımızın en yoğun olduğu döneme giriyoruz. Bu yüzden sonbaharın en tarz kombinlerine göz atarak fikir almanızda fayda var. Doğada solan renklere inat en canlı renkleri giyinmenin vaktidir!

96d6042dd38bc060b3797dd2bcd47383

Fular yaka gömlek, pileli etek ve camel rengi bir kaban. Bir de oxford ayakkabı ile kombinlenirse tadından yenmez. Postacı çantanızı, en sevdiğiniz kitabınızı yanınıza alın ve sessizce günün tadını çıkarabileceğiniz rahat bir cafe seçin. Güneş gözlüklerinizi  sakın evde bırakmayın 🙂

a9d00e4bdca9b1b9089687bf28d45319

Rahat parçalar ama mümkünse sezonun trendi bohem tarzda olsun diyorsanız, etnik desenli bir panço ile istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. Okula giderken ya da haftasonu gezmeleri inanın bu kombinle daha güzel geçecek.

 

bbf7d581de1a44b141cf593b66e44322

Peki önden düğmeli süet bir eteğe ne dersiniz? Altına rahat spor ayakkabılardan başkası düşünülemez. Sırt çantanız ve canlı kırmızı kabanınızı da giydiniz mi hayat bir başka güzel.

Sonbahara veda etmemize neredeyse 1 ay kala bu mevsimin tadını sonuna kadar çıkartmanız dileğiyle, mutlu günleriniz olsun. Havalar nasıl olursa olsun, yüzünüz hep güleç olsun 🙂 Hoşça-kalın!

Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir