Sonbaharlık Kombinler

20 Oct 2016

Sonbahar yapraklarının git gide arttığı şu günlerde değişen sadece ağaçlar ya da mevsim değil. Yazlıkların yavaş yavaş dolaplardaki yerini kışlıklara bıraktığı değişim süreci içindeyiz. Birçoğumuz soğuklar iyice bastırmadan ihtiyaç listesini tamamlama peşinde. Eskilerin yerini yeniler alırken gardıroptaki renk tonları bile mevsime ayak uydurmaya başladı. Belki de kıyafet uydurmanın en zor olduğu mevsimin içine girdik: Sonbahar. Gardıroptakilerin yarısı çok ince, diğer yarısı ise çok kalın geliyor bu dengesiz hava durumlarına. En iyi çözümler ise ‘layering’ denilen kat kat giyinme ve nefes alan kumaşlar. Sonbahar renkleri ile sonbahar havasına en uygun olduğuna inandığımız parçalardan oluşan kombinler hazırladık. Sizler için hazırladığımız kombinlere göz atmaya ne dersiniz?

sonbahar_2

İlk kombinimiz yazın canlı renklerinden vazgeçmeye hazır olmayanlara gelsin. Canlı renkler ve soğuk tonların eşit olarak kullanıldığı bu tunik serin havalar için birebir. Üzerinize bir şey almadan dışarıya çıkmak istediğinizde sırtınızı tutacak kadar kalın ve sizi terletmeyecek nefes alan parçaları tercih edin. Pamuk oranı yüksek olan kazaklar sizin için ideal seçimler olacaktır. Spor ayakkabılarda kumaşlardan çıkıp az da olsa sudan ve soğuktan koruyan deri modellere geçme zamanı geldi. Artık bütün büyük markalar soft renklerde spor ayakkabı modelleri çıkarıyor. Siz de tercihinizi açık pembe ve pudra tonlarından yana yapın. Hem renklerle barışık olmaya devam edin hem de kışa ve sonbahara yavaşça uyum sağlayın. İnce şifon şallar yerine pamuklu ve nispeten daha kalın şalları tercih ederek sağlığınızı da koruyun.

sonbahar_1

Hava nasıl olursa olsun etek ve elbiseden vazgeçemiyor musunuz? O zaman bunları sağlam parçalarla birleştirerek kendinizi soğuktan korumayı ihmal etmeyin. Deri ceketler rüzgarı kesecek ve çok sıcak tutmayacağı için sizi bunaltmayacaktır. Yine ince deri botlar hem şık görünmenizi sağlayacak hem de mevsim geçişlerinde kendinizi yağmur ve çamurdan korumanıza yardımcı olacaktır.

page

İnce sweatshirtler ve kazaklar sonbahar mevsimi için en ideal parçalardan. Üzerlerine geçireceğiniz bir hırka, altlarına giyeceğiniz bir gömlek ile istediğiniz kadar kalınlaştırabileceğiniz kilit parçalardan biri. Toprak ve yeşil tonlarını bir arada kullanırken bordo ve sarı gibi renklerle kombininize canlılık katabilirsiniz. Ya da lacivert, yanık kahve ve siyah gibi daha koyu renklerle daha sade ve ağır bir görünüm elde edebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *