Spordan Modaya Geçişin Adı: Polo Yaka

22 Apr 2016

Sivri ve devrik bir yakaya sahip olan pamuklu tişörtler, polo karşılaşmalarında giyildiği için polo tişörtleri olarak anılır. Rahatlığından dolayı spor klüplerine üye olan iş adamları da tercih etmeye başlar. Amerikan üniversitelerinde öğrenci üniforması olarak kullanılan tişörtler zamanla halkın arasına karışır. 1890’da Amerika’da kurulan U.S. Polo Assn, atlı polo sporunun Amerika ve Kanada temsilcisidir. Polo sporunun giyim tarzını koleksiyonlarına taşıyan marka, polo yaka tişörtlerin yıldızının parlamasına yardımcı olur.

Günümüzde polo yakaları genellikle erkekler tercih etse de, spor ve maskülen tarzı benimseyen kadınlar da kullanıyor. Klasik bir polo yaka tişörtün altına kalem etek giyerek feminen bir görüntü yakalayarak, deri ceket ve topuklu ayakkabıyla tamamlayıp güzel bir kombin ortaya çıkarıyor.

Miu miu polo tisort
90’lı yıllarda oldukça popüler olan polo yaka, şimdilerde sadece tişört değil, elbise, tunik ve daha nice tasarımla herkesin kalbini çalmakta. Özellikle gençler okulda, kafede, sahilde ve daha başka nerede isterse zevkle giyeceği tunikleri sırt çantasıyla taçlandırıyor.

polo-yaka-tunik--haki--benin-149861-2
Bahar havası insanı yeşile heveslendirir. Çayır çimen gel der durur. Şehir havasından bunalanlar kendilerini piknik alanlarına, korulara, çiftliklere atar. Özellikle hafta sonu rahat bir nefes almak isteyenler özgürce hareket etmek için polo yaka elbiseleri tercih ederler. Eğer siz de hem trendi yakalamak, hem de rahat olmak istiyorsanız polo yaka ürünler edinmeyi ihmal etmeyin…

esofman-elbise--antrasit--sementa-161486-1

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *