Stil Detayı: Eşarp Kullanma Sanatı

09 Ara 2015

Merhaba tesetturgiyim.com okurları,

Ölçülü giyim için pratik stil önerimi, dünya moda trendlerini ve doğru kombinler için tavsiyelerimi Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com’da sizlerle düzenli olarak paylaşacağım.

Hepinize keyifli okumalar…

Esra Seziş Kiğılı

Eşarplar şüphesiz dolabımızın en kıymetli parçaları. Ölçülü giyinmeyi tercih eden biz hanımlar için eşarpların yeri her zaman dolabın başköşesinde. Ancak renkli ve keyifli eşarpları günlük hayatımızda daha aksesuar amaçlı kullanmakta mümkün…

Desenleri kullanın!

Eşarplar son dönemlerde daha renkli ve özel tasarım modellerle buluştu.  Kendi başlarına birer tablo gibi olan desenleri kullanmak için kış ayları mükemmel bir fırsat! Eşarbınızı paltonuzun üstüne bir şal gibi ekleyin, sarkan uçlarını kemerinizden içeriye sokun. Anında paltonuz yenilenirken, farklı bir yakaya kavuştu bile…

110

 

Çantanızı hareketlendirin!

Bir süre sonra en sevdiğimiz o çanta bile sıradanlaşmaya başlar. Kullanım kolaylığını sevdiğiniz ancak artık eskisi kadar yeni olmayan çantalarınızı eşarplar ile başka bir boyuta taşıyın. Renkli bir eşarbı ister çantanızın sapına bağlayın ve uçuşmasına izin verin, isterseniz sap kısmına dolayarak ona farklı bir hava katın.

210

 

Farklı materyalleri karıştırın!

Bohem stile sahipseniz farklı materyalleri bir arada kullanmaya, aksesuarlarınızla fark yaratmaya ne dersiniz? O zaman deri bilekliklerinizi, zincir ve kristal taşlı bilezikleriniz ile bir arada kullanmayı deneyin. Bu karışıma renkli bir eşarbı bileğinize sararak son noktayı koyun. Bu stilin daha çok casual kombinlerde şık durduğunu da küçük bir not olarak geçelim.

49

Klasiklere yeni bir bakış katın!

Son önerimiz 4 mevsim tercih edebileceğimiz trençkotlarımız için!  Şimdi trençkotunuzun klasik kemerini çıkarın ve kahve tonlarındaki bir eşarp ile değiştirin. Bu stilde eşarp bir kemer olarak kullanılmıyor. Daha çok renklendirici bir aksesuar olarak kullanılan eşarbı trençkotunuzun arkasında klasik trençkot kemeri stilinde bağlayarak kullanabilirsiniz.

310

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir