Stil Önerisi: Etek Üzeri Salaş Görünüm

24 Eki 2016

 

Rahat kıyafetler artık tarz olmanın anahtarı oldu. Şıklık içinde rahatsızlık barınır anlayışı, modern yaşamda yavaş yavaş kaybolmaya başladı. Artık gelinliklerin altına bile spor ayakkabı giyen gençler var. Hal böyle olunca rahatlık anlayışı bir lüks olmaktan çok, bir gereklilik halini aldı.

Rahat kıyafetlerin beraberinde getirdiği salaş görünüm, genç stil kategorisinde en trend görünüm olurken, bir yandan da umursamaz ve doğal güzelliğin yapı taşı haline geldi. Tayt pantolonlardan sonra eteklerin bu denli revaçta olmasının bir diğer nedeni de rahatlık anlayışı olabilir. Salaş tuniklerin ve hırkaların kurduğu cool görünüm, etek üzeri salaş görünüm modası ile farklılaşmışa benziyor.

Etek, pantolona göre daha derli toplu, daha düzgün görünüm elde eder. Ancak etek üzeri salaşlık, bu görünümü tam tersine uğraşılmamış, dağınık, olduğu gibi ve doğal bir görünüme çevirir. Artık spor ayakkabıların üzerine her tarz etek giyilebiliyor. Üst giyimde ise bol gömlekler, asimetrik kesim hırkalar, düşük kol bluzlar, oversize kazaklar yerini alıyor.

Stilinize bu yeni tarzdaki görünümü eklemek ise olduğundan daha kolay ve rahat. Birkaç öneri sayesinde gardrobunuzdaki parçalarla bu stile bürünebilirsiniz. İşte detaylar…

stil-onerisi-etek-uzeri-salas-gorunum-6

Eğer kilolu görünmekten korkuyorsanız, eteğinizi dar kesim tercih edin, üst giyiminizi bol tercih edin.

Dar siyah bir etek üzerine cıvıl cıvıl renkte bol bir kazak giyin. Kazağın belini, eteğinize gelişigüzel dağınık bir şekilde sıkıştırın. Veya ön tarafı eteğinizin içine sokup, arka tarafı serbest bırakabilirsiniz. Bu sayede kalçanızı kapatmış olursunuz.

stil-onerisi-etek-uzeri-salas-gorunum

Kloş etek üzerine düşük kol bluz tercih edin.

Kloş eteklerin salaşlığından dolayı üzerine hep dar ve pensli bluz ve gömlekleri tercih ederdik. Artık etek ucu salınırken, bluzumuz da bol durmalı. Spor ayakkabılarla destekleyebileceğiniz bu görünüm oldukça salaş ve cool görünecek.

stil-onerisi-etek-uzeri-salas-gorunum-5

Metalik renklerdeki yada parlak materyaldeki eteklerinizi, renkli ve bol üstlerle kombinleyin.

Genelde bu tarz etekleri, topuklu ayakkabı ve etekle aynı klasiklikteki bir bluzle kombinler, ya toplantıya yada davete giderdik. Artık o etekler, renkli salaş üstlerle ve düz taban botlarla sokağa çıkacak.

stil-onerisi-etek-uzeri-salas-gorunum-1

Tunik tarzı oversize kazakları, pantolonlarla değil etekle kullanın.

Bol pantolonlar yada İspanyol paça pantolonlarla kullandığımız, kalça bitiminde tuniklerimiz vardır. Bu tunikleri etek üzerine giyerek, sıra dışı bir görünüm elde edebilirsiniz. Tüm bu salaş görünümlerde, pamuklu yada triko şallar tercih etmek daha uygun olur. Şal bağlamada da salaş ve dağınık veya asimetrik inen bağlama şekilleri ile uyumlu bir görünüm elde etmek mümkün.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir