Stil Sahibi Kadın Kış Soğuğunda Belli Olur!

14 Şub 2018

 

 

Yaz aylarında az parça ile kolayca şık kombinler yapabilirsiniz. Ama kış soğuğunda eldiveninden, çizmesine, şalından kabanına kadar onca parça ile doğru seçimler yapmak çok daha zor. İşte bu yüzden stil sahibi kadın kış soğuğunda belli olur!

Sezonun trend renklerinden, birbirine uyumlu renklerin geçişleri olan kartelalar belirleyip, onlardan yola çıkarak üç farklı kombin hazırladım. Stilinize, küçük dokunuşlarla yön vereceğiniz kombinleri inceleyelim.

tesettur-giyim-kis-kombinleri

Bordodan başlayarak, siyaha ve aksesuarlarda griye yönelerek hem iddialı hem şık bir kombin oluşturdum. Bu sezon pantolon paçalarındaki volan detayları çok moda. Volanın havalı duruşunu tek düğme kaban ile hafifletip, kürk detaylı eldivenlerle de şıklığımdan ödün vermem mesajı vereceksiniz. Yine sade bot ve şemsiye ile mütevazi bir görüntü sağlarken, tuniğinizin boynuna bağlayacağınız kurdela ile giyiminize özen gösterdiğiniz mesajını vereceksiniz.

tesettur-giyim-kis-kombinleri

Kış aylarında beyaz ve ekru geçişlere muhakkak yer verin. Bu renkleri benim yaptığımdan farklı olarak somon veya pudra tonlarında da kombinleyebilirsiniz. Ekru, krem veya beyaz! Tonların tutması çok mühim değil. Baştan aşağı bütünlüğü tek renk ile sergileyin, rengi sadece ayakkabı veya çantada uygulayın.  Bu tarz kombinlerde zıt renklere asla yer vermeyin. Çanta ve ayakkabıyı da takım olarak kullanmayın, ya sadece ayakkabı ya da sadece çantaya renk verin.

tesettur-giyim-kis-kombinleri

Kartela ile yola çıkmak neden mühim diye sorsanız size bu kartela olmasa bu geçişleri hayal edebilir miydiniz diye sorardım. Somon rengi çantanın üzerindeki pembe askı yine somon olsaydı bu kadar havalı olur muydu? Piliseli etekler bu yıl çok moda! Tek renk piliseli etekler yerine bu desenlilere gardıropta yer açmalı. Farklılık seviyorsanız bu kombini Vans’larla kombinleyin ve ekru kabanla abartıdan dinginliğe sığının.

Son bir tüyo! Kombinlerinizi yaparken önce kullanmak istediğiniz rengi belirleyin. Sonra bu rengin geçiş tonlarına veya zıt tonlarına bir göz atın. Kombininizi ton sur ton yani geçiş renklerinden mi yoksa zıt renklerden mi yapacağınıza karar verin. Alacağınız parçaları belirleyin ve bu tonlardan en az ikisini kullanarak parçalarınızı alın. Alışveriş öncesi gardırobunuza göz atmayı unutmayın!

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir