Stilinden Vazgeçme!

22 Dec 2014

Stilinden vazgeçme, bugün moda değilse yarın vintage olur 🙂

Ucuz almak mı? Yoksa kaliteden ödün vermeden alışveriş yapmak mı? Ben ucuza birçok parça almak yerine, kaliteli tek parça satın almayı tercih edenlerdenim. Bu sebeple dolabım kurtarıcı giysilerle doluyken, uzun süre kullanabileceğim kıyafetlere sahibim.

Üstelik modası geçmeyen kıyafetler kaliteli ise, yıllar sonra vintage oluyor. Toz bezi değil 🙂

İşte benim bu düşünce ile tercih ettiğim ve yeni sezonda sizin de seveceğiniz parçalar ve ayrıntıları;

hija.be

Bu iki parça Kuaybe Gider tasarımları ile tanışmamı sağladı. Tunik ve gömlek boylarından başlarsam, boyunuz 1,60 cm civarı ise, lacivert tunik ara boy elbise gibi duracaktır. Gömlek ise aynı şekilde tunik gibi. Bu da avantajlı. Pantolonla rahatlıkla giyebilirsiniz. Mor gömleğin etekle çok uyumlu ve tarz göründüğünü ekliyorum. Kumaşlarının çok iyi seçilmiş olduğunu söyleyebilirim. Sade giyinen ama detaycı olan hanımların bu sezon favorisi olacak. Uzun yıllar giyilebilir bu parçalar, fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor. Özellikle alışılmışın dışında tasarlanan yaka ve kol kesimlerini çok seveceksiniz. Hamile hanımlar  doğum öncesi ve sonrasında rahatlıkla kullanmaya devam edebilecekleri bu iki parçayı mutlaka incelemeli.

hija.be

 

Trençkot, kap ve etekte vazgeçemediğim marka olan Kayra, uzun süre kullanım imkanı sağlıyor. Senelerdir tercih ettiğim Kayra markasını benim için vazgeçilmez kılan ise, kumaş kalitesi. Markanın ilk ürettiği kaplardan bende hala var ve kullanıyorum. Bu iki parça yeni sezonda hızla tükeneceklerden. Alışveriş yaparken kalitesine fiyattan önce dikkat ediyorum. Ancak Kayra her iki durumda beni yanıltmıyor. Yalnız yeni sezon koleksiyonunun hızla tükendiğini ve indirime giren ürünler arasında sevdiğiniz parçaların olmayabileceğini hatırlatırım.

hija.be

Kumaş kalitesine çok dikkat ettiğimi anlamışsınızdır. Bu anlamda beni şaşırtan bu tunik, stoklarda tükenmeyi hak ediyor. Rahatlık ön planda tutulmuş. Gizli düğmeleri, mükemmel dikiş kalitesi göze çarpıyor. Arkadaki şifon detayı fazla göze batmadan, tuniğe hareket katmış.

hija.be

Özenle yaptığımız kombinlerin üzerine kış günü manto uydurmaya çalışmak zor. Her kıyafetimize uygun manto alamayacağımıza göre pelerinler gayet uygun bir seçim. Ancak kış günleri için önerilen pelerinler sıcak tutmaktan ziyade sadece görsel olarak hazırlanıyor.  Sultan-ı Yegah markası, kışın mantoyu aratmayacak pelerinleri Modanisa‘da satışa sunmuş. Her renge uyum sağlayacak gri pelerin, en sevdiklerimden. Kapşonu ve her kıyafete giyilebilecek ideal boy oranı ile size de pelerini sevdirebilir.

Bir İngiliz: “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim” derken Türk kadınını tanımıyormuş. Genelde biz Türk kadınları, senelerce giyer, saklar ve yakınımıza veririz.

Akıllı kadının buluşma noktası tesetturgiyim.com ‘dan hepinize Hija‘dan sevgiler…

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *