Store WF – Veysi Demir

18 Tem 2016

Kendine özgü stili ve “Dünyadaki Tüm Kadınların Markası” sloganı ile yola çıkan Londra merkezli Store WF (World of Female), feminen çizgisi ve rahatlığı ile moda başkentlerinin hızla değişen trendlerini Türkiye’de sadece Modanisa‘da sizlerle buluşturuyor. Biz de markanın Kreatif Direktörü Veysi Demir ile Modanisa dergimizin bu sayında bir araya geldik.

Veysi Demir; yeni insanlarla tanışmayı seven, farklı kültürlere sahip kişilerin hayat hikâyelerini dinlemekten keyif alan ve vintage dükkânlara âşık bir tasarımcı… Hal böyle olunca gözlem yapma yeteneği oldukça iyi gelişmiş ve insanların ihtiyaçlarını belirlemekte başarılı bir girişimci. Uzun yıllardır Londra’da yaşıyor. Esra Tekbir gibi birçok büyük markaya danışmanlıklar vermiş, son olarak da Store WF ile bir araya gelmiş.

store-wf-veysi-demir-roportaj

Merve Uzun: Veysi Bey, moda ile serüveniniz nasıl başladı?

Veysi Demir: Modaya olan tutkum lise yıllarımda başladı. Özellikle ailemin muhafazakâr olması sebebiyle de muhafazakâr giyime yatkınlığım oluştu. Ablamla çıktığımız alışverişler ve giyim tarzına uygun kıyafet bulamaması yoluma ışık oldu diyebilirim. Modaya olan ilgimi London College of St Martins ‘de aldığım eğitimle pekiştirdim.

Merve Uzun: O halde ailenizle birebir deneyimlemeniz, sektörel ihtiyaç ve ilgi sizi Store WF ile buluşturdu. Peki, neyi hedefliyorsunuz?

Veysi Demir: Muhafazakâr giyinen kadınların kıyafet bulma ve stilini oluşturma konusunda ne kadar zorluk çektiğini biliyoruz. Aklımda hep bu alanda bir şeyler yapmak vardı. Markanın kurucularından Fatma Karaman ile tanışmamızla birlikte Store WF marka çalışmalarımız başlamış oldu. Markamızın amacı; yeni akım ve trendler oluşturmak, tesettürlü olsun ya da olmasın dünyadaki tüm kadınların kendini içinde daha özgür ve rahat hissedeceği, kolay kombinlenen koleksiyonlar çıkararak güzel giyinmesini sağlamak. Muhafazakâr kadınlara aslında çok daha alternatif sahibi olduklarını göstermek ve modanın kalbinin attığı başkent olan Londra’daki trendleri herkesten önce Store WF markası ile sunmak.

Merve Uzun: Markanızın ilk koleksiyonu oldukça yoğun ilgi gördü. Renk ve desenlerin minimalist çizgide ustaca sergilendiği bir koleksiyona imza attınız. Ayrıca fotoğraf çekimlerinizle de adeta tasarımlarınızın ruhunu mühürlediniz. Siz koleksiyonunuzu nasıl yorumladınız?

Veysi Demir: Aslında muhafazakâr kadınların daha elegan, sade ve şık giyinebileceklerini, trendleri kapalı giyinerek de yakalayabileceklerini göstermek istedim.

desenli-kimono--mavi--store-wf-186328-2 yarasa-kollu-bluz--siyah--store-wf-186341-3

Merve Uzun: Londra ve Türkiye’de yaşayan muhafazakâr kadınların giyim tarzlarını karşılaştırdığınızda, nasıl farklılıklar öne çıkıyor?

Veysi Demir: Türkiye’de yaşayan muhafazakâr kadınlar çok dar ve vücuda oturan kıyafetler tercih ediyorlar. Yurt dışında ise durum tam tersi oluyor. Son yıllarda oldukça trend over size ürünler, yani daha bol ve geniş kesimli tasarımlar yurt dışında daha yaygın kullanılıyor. Türkiye’ye göre trendleri yakalamaya daha yatkın oluyorlar. Biz de Store WF olarak dar ve vücuda oturan kesimlerden kaçınıyoruz. Türkiye’de de daha minimalist ve sade şıklığa ihtiyaç var. Artık over size ürünlere yönelmenin vakti geldi diye düşünüyorum.

Merve Uzun: Bir sonraki adım ne olacak? Planlarınız arasında neler var?

Veysi Demir: Şuan yurt dışında yaptığım stil danışmanlığını Store WF müşterilerine de sunmak istiyorum. Aynı zamanda kişiye özel tasarımlar çıkarmak ve tabii ki mağazalar açmak…

Merve Uzun: Dünya markalarından en beğendikleriniz?

Veysi Demir: Lela Rose’un kadın kokan çizgisini, Valentino’nun neredeyse sanat eseri sayılacak desen ve el işlemeleri, Yohji Yamamoto’nun sıra dışı kesim ve renkleri, Azzedine Alaia’nın kumaş seçimleri ve son olarak Saint Laurent’in klasik ve devamlı yenilikçi çizgisini…

dantelli-kalem-etek--pembe--store-wf-186350-1 kolsuz-bluz--nar-cicegi--store-wf-186345-1

Ürünleri incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir