Taraklı Ayaklara Özel Ayakkabı Önerileri

05 May 2016

Taraklı ayaklara özel ayakkabı önerileri verirken, rahatlığınız kadar şıklığınızı da düşündük. Önce benzer sıkıntı yaşayan hanımların bu sorunun ne olduğuna bakalım.

Tarak kemiklerinin geniş olması, taraklı ayak yapısına sahip olduğunuz anlamına gelir. Buna neden olan, küçük yaşlarda ayak ölçüsünden geniş ayakkabı kullanılması olsa da, asıl neden kalıtsal olmasıdır.

Dar ayakkabı giymek, bu tip sorun yaşayan hanımlar için büyük risk taşır. Sinir iltihabına ve sıkışmasına sebep olabileceği gibi, sürekli ağrı ve acı çekilmesi ile büyük sıkıntı oluşturur.

Ayak yapımıza uygun ayakkabı seçmek, en başta sağlığımız için büyük önem taşır. Peki ayakkabı seçiminde sağlığı ön planda tutmak, şıklığı ikinci plana atmak mı demektir? Elbette hayır.

Sizler için taraklı ayaklara özel ayakkabılar seçtik.

taraklı ayaklar

Yuvarlak burunlu ayakkabılar, taraklı ayak yapısına sahip hanımlar için ideal. Yine de topuklu giymeniz gerekiyorsa, sivri topuk yerine kalın topuk tercih etmenizde fayda var. Topuk boyu fazla uzun olmamalı, ve ayağınızı saracak taraklı kısımlar olacağından gerçek deri olanlarını tercih etmelisiniz. Gerçek deri ayakkabılar daha yumuşak yapıları ile ayağınızın şeklini alacak ve sıkmayacaktır.

taraklı ayaklara özel

2016 yaz ayakkabı modelleri çoktan görücüye çıktı. Bu sene dolgu topuk ayakkabı modellerinde oldukça fazla seçenek bulabiliyoruz. Hem rahat hem de yüksek topuklu olmaları sebebi ile ilk tercihimiz. Ancak bu noktada topuk boyunun çok uzun olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Bir diğer bilinmeyen husus ise, topuğun arka kısmının çok ince olmaması. Topuğun enine dar olduğu dolgu topuklu ayakkabılar, en az stiletto kadar rahatsızlık verebilir. Bu, taraklı ayak yapısına sahip hanımların ayakkabı alışverişinde dikkat etmesi gerekenlerden.

sneaker

Spor ayakkabı veya sneaker modelleri, rahat ve şık bir alternatif. Ancak babetler, taraklı ayaklar için uzak durulması gerekenlerden. Babet, tarak kemiklerine baskı yapacağından ağrıya sebebiyet verebilir. Hafif topuk, bu baskıyı azaltır. Sneaker modelleri, hafif topuklu ve yumuşak yapıları ile en rahat olanlardan.

n--198547-2

Rahat adımlara biraz renk katmak bu senenin trendi. Bu tarz modeller artık gece gündüz her ortamda kullanılabildikleri için, eskisinden daha fazla talep görüyorlar. Üstelik hem topuklu hem de rahatlıklarıyla vazgeçilmezler arasında yer alıyorlar.

Taraklı ayaklara özel daha fazla ayakkabı önerileri için tıklayın.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir