Tarz-ı Bahar Defilesi: Perihan MATARACI

07 May 2015

02 Mayıs 2015 Cumartesi günü Cemile Sultan Korusu’nda Esra Seziş Kiğılı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Tarz-ı Bahar etkinliğinde konuk firmalardan birisi olan Perihan Mataracı özgün tasarımcı kimliğiyle izleyicilerin beğenisini kazandı.

Perihan Mataracı gerek kumaş kullanımı, gerek dikiş kalitesi ve ayakkabı tasarımına varan detaycı tasarım ruhuyla moda dünyasında kendisinden epey söz ettirebilecek bir marka olma niteliğini taşıyor.

Perihan Mataracı tasarımlarını kişiye özel yapıp, ürünlerinin yegâne ve biricik olmasına özen gösteren nadide tasarımcılardan birisidir. Gerek abiye tasarımları, gerekse gelinlik konusunda genç, orta yaş farkı gözetmeksizin her yaştan müşteri kitlesine  geniş bir tasarım yelpazesi sunuyor. Muhafazakar camia tarafından epey ilgi gören perihan mataracı sadece tesettürlü bayanlara değil, pek çok bayana abiye kıyafet seçeneği sunuyor.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Şimdi söz Perihan MATARACI’nın Tarz-ı Bahar defilesinde görücüye çıkardığı 2015 abiye koleksiyonunda… Siyah asaletin rengini, altın renginin ihtişamı, özel tasarlanmış işlemeleri ve içerisine serpiştirilmiş morun elegantlığı ile göz dolduruyor. Ayrıca kol ve etek bölgesinde kullanılan dantel detayları zarifliği destekliyor. Özel tasarlanmış kırmızı botlar ise sizi alıp ispanya’nın sıcak kıyılarına götürüp, flamingo dansının seslerini zihninizde çağrıştırıyor.

 

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Bu abiye tasarımında toprak tonu olan kahverengi pastel kullanılarak zihinlerde bilgeliği çağrıştırıyor. Omuzlardan açılan yakasına serpiştirilmiş tüller bir kürk edası uyandırırken, bel bölgesine doğru inan yaldızlı işlemeler sizi Lord filmlerinin fantastik dünyasına götürüyor.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Bu tasarımında mezuniyet balolarında gotik tarzında giyim tercih etmek isteyen genç müşterilerine seçenek sunuyor. Siyahın asaleti, beyaz renginin zarafetiyle birleşerek, bağcıklı botlar ve tül aksesuarlar ile genç ruhun heyecanını yansıtıyor.
Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Özel tasarım çizmelerinde bulunan işlemeler ve kumaşların bir şalvar edasında bel bölgesinde kavuşup bir kemerle bağlanan bu işlemeli kaftan yine kına gecelerinde özgün ve çizginin ötesinde hayal sınırlarını zorlayan tasarımları tercih etmek isteyen gelin adayları için seçenek sunuyor. Sadece gelin adayları değil, sünnet anneleri de isterse böyle bir tasarımı tercih edebilir.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Tasarımı sadelikten yana olup, tek vuruşluk sıcak dokunuşlarla hareketlendirilen taş rengi bu elbise zarif bir görüntü oluşturuyor.
Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Pudra pembesinin masumiyetini bozmamak adına tüllerle hareketlendirilen bu elbise bir kuğu edasında zihinlerde süzülüyor.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Osmanlı motifleri içeren  krem rengi bu özel elbise kına gecelerinde zarif bir kaftan giymek isteyen gelin adayları için seçenek oluşturuyor.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Her defilenin olmazsa olması beyaz gelinliklerdir. Perihan Mataracı bu gelinlik tasarımında işlemelerden kaçınarak, dantelin büyüsünü beyazın duruluğuna katarak zarif bir görüntü çizmiştir.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

Uzun duvak kullanımıyla göz dolduran bu zarif gelinlik, 2015 yılında sade gelinlik tercih edecek bayanlar için bir seçenek oluşturuyor.

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-Mataraci

 

Tarz-i-Bahar-Defilesi-Perihan-MataraciPERİHAN MATARACI KİMDİR?

Perihan Mataracı 1964 yılında  Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde dünyaya gelmiştir. Tasarıma olan ilgisi çocuk yaşta bebeklerine diktiği kıyafetlerle başlamıştır. 1978 Yılında İstanbul Cağaloğlu’nda akşam sanat okuluna gittikten sonra, mesleğinde profesyonelleşmek adına 1989 yılındaNişantaşı’nda  ELLC lisan ve kültür merkezinde tasarım ve modelistlik eğitimi almıştır. 90’lı yıllarda  Fatih-Kocamustafapaşa’daki atölyesinde yaptığı tasarımlarla bilhassa hazır kıyafet bulma konusunda sıkıntı çeken  tesettürlü bayanların “Perihan abla”sı olmuştur. Şu anda Florya’da ismiyle açtığı moda evinde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu güzel tasarımları nereden temin edebilirsiniz?

ADRES : Şenlikköy Mah. Florya Cad. Palmiye Apt. No:26 Daire:2

(Hayri Başar Kuaför altı) Florya – Bakırköy – iSTANBUL

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir