Tarz-ı Bahar Defilesi: NYK Haute Couture

10 May 2015

 

02 Mayıs 2015 Cumartesi günü Cemile Sultan Korusu’nda Esra Seziş Kiğılı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Tarz-ı Bahar etkinliğinde konuk firmalardan birisi olan NYK Haute Couture’in sahibi Nur Yaman Karadeniz  2015 abiye koleksiyonuyla izleyicilerin beğenisini kazandı.

“Her kadın şahsına münhasır, biricik ve yegânedir”diyen NYK Haute Couture, tasarımlarında da biricik ve yegâne olma çizgisinden sapmıyor. Ürün kalitesine ek olarak müşterilerinin kendilerini değerli ve özel hissetmeleri için gereken ilgi ve alakayı göstermeyi önemsiyor.

n ykNYK Haute Couture abiyeden günlük kıyafetlere  varan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Müşterilerinin pek sevecen bulduğu Nur Yaman Karadeniz, kibar kişiliğini tasarımlarına yansıtıyor.  Huzur Sokağı dizi karakteri Şükran’a iki bölümde  kıyafet vermiş  olan NYK Haute Couture, Nişantaşı’nda butiğinde sunduğu zarif tasarımlarıyla tesettürlü hanımların gözdesi olmaya devam ediyor.

Abiye tasarımlarında pastel tonlarda uçuşan tül kumaşlar, minik çiçek işlemeleri, zarif danteller, serpiştirilmiş el işlemeleri kullanıyor.

Sözü NYK Haute  Couture’in 2015 yaz sezonu abiye koleksiyonuna bırakıyoruz:

İşte NYK HAUTE COUTURE’in 2015 Abiye Koleksiyonu:

Kayısı rengi tonunda tasarlanmış bu zarif elbise, dökümlü yakası ve belinde kırmız-menekşe bir kemerle hareketlendirilmiştir.  Pastel tonların hanım hanımcık edası, uçuşan tüllerin kibar edasıyla birleşerek ilgililerine sade ve şık olmanın yollarını anlatıyor.

DSC_0437

Balık abiye tasarımından vazgeçemeyip, vücut hatlarını  gizlemek isteyenler için pelerinle kullanılabilecek pudra rengi bu tasarım, bel bölgesinde hafif bir işlemeyle renklendirilmiştir.

DSC_0440

Limon sarısı kullanılan kloş krep kumaş kullanılan bu tasarım zihinlerde baharın canlılığını uyandırıyor.

DSC_0441

Hem renkli çiçeklerle, tüylerle bezenmiş hem de çizginin ötesinde bir tasarım örneği olan bu beyaz elbise renklerin cıvıltısı ile beyazın zerafeti arasında kalanlar için bir seçenek oluşturuyor.

DSC_0445

Ve NYK HAUTE COUTURE‘in 2015 abiye sezonuna damgasını vuran tasarımı…  Eldiven ve şapkayla bütünleşmiş Fransız tarzı bu tasarım; etek giymeyi sevmeyen, gelin olduğunda farklı ve özgün olacağım diyen bayanlar için bir fırsat sunuyor.

DSC_0450 DSC_0452

Nur Yaman Karadeniz Kimdir?

2009 yılında NYK Haute Couture‘in kuran Nur Yaman Karadeniz, 18 yaşında çocuklarını büyütmek sebebiyle moda hayatına ara verdikten sonra,   Fransa  Lyon Üniversitesi’nde tasarımcılık kursuna giderek moda hayatına geri dönmüştür.  2008 yılında Diane von Fursternberg’in Los Angeles’ta hazırladığı kış koleksiyonunda  Nur hanımın  ‘Spagetti Pants’ adını verdiği pantolon sergilenmiştir. Bunun üzerine 2009 yılında Nişantaşı’nda NYK Haute Couture‘i açmıştır. 2009 yılından bu yana eşsiz tasarımlarını müşterilerine sunmaktadır. Evli ve 3 çocuk annesidir.

Nur Yaman Karadeniz röportajı için tıklayınız. 

Ürünlerini nereden temin edebilirsiniz?

NYK Couture Moda Evi Adres:

Rumeli Caddesi Gul Apt.No: 11\2 Nisantasi \ İstanbul

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir