Tarz-ı Bahar Defilesi!

03 May 2015

Düğün ve davetlerin vazgeçilmez mekanı Cemile Sultan Korusu, Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı‘nın organizatörlüğünde, 2015 ilkbahar yaz sezonunu muhteşem bir defile ile 2 Mayıs 2015 Cumartesi günü açtı. Muhafazakar kesimin yakından takip ettiği Esra Seziş Kiğılı‘nın kreatörlüğünde gerçekleşen ve büyük ses getiren  Tarz-ı Bahar Defilesine 10 tasarımcı özel koleksiyonlarıyla katıldı. Tüm gün süren organizasyon, Usta Hat Sanatçısı Hasan Çelebi’nin Hüsn-ü Hat Sergisi ile açıldı. Aynı zamanda İstanbul’un eşsiz güzelliğinden ilham alınarak hazırlanan Mücevher defilesi de göz kamaştırdı. Bu kapsamlı organizasyonda gelinlik ve abiye defileleri düğün hazırlığında olan hanımların ilgi odağı oldu.

tarzi-bahar-defilesi-2

Chamay, Çizgisel Moda, Dayı Butik by Önder Özkan, Hilal Oğuzkan, Kemal Aydın by Safiye Ekiz, Nur Yaman Karadeniz, Perihan Mataracı, Pınar Akşam, Reyhan Turhan’ın son kreasyonları bu büyük etkinlikte yer aldı.

Boğazın eşsiz manzarası eşliğinde havuz üzerine kurulan podyumda gerçekleşen defilenin koreografisi Talip Demir‘e aitti. Sunuculuğunu ise Elif Güvendik‘in üstlendiği Tarz-ı Bahar defilesinde podyumda ünlü mankenler boy gösterdi. Ünlü mankenlerden en çok ilgi görenler ise hiç şüphesiz Özge Ulusoy ve Chloe oldu.

Tarz-ı Bahar defilesinin bitiminde ise hanımları bekleyen özel bir panel vardı. Bu panel Sultan Köşk’te AKİKAD (Aktif İş Kadınları Derneği) Yazar Ataner Yıldırım ile birlikte Kadın ve Mutluluk konulu paneliydi. Defileyi izleyen değerli konuklar, sonrasında bu panele de katılım sağladılar.

Basının da büyük ilgi odağı olan defileyi izlemeye gelenler arasında; iş kadınları, ünlü tasarımcı ve butik sahipleri, moda sever muhafazakar hanımlar ve tabi ki tesetturgiyim.com yazarları da vardı.

Defileden sizler için görseller ve videolar hazırlayarak o anın güzelliğini bir nebzede olsa hissedebilmenizi istedik.

Tarzi-Bahar-Defilesi-6

tarzi-bahar-defilesi-13

Tarzi-Bahar-Defilesitarzi-bahar-defilesi-3tarzi-bahar-defilesi-4tarzi-bahar-defilesi-5tarzi-bahar-defilesi-8tarzi-bahar-defilesi-9

tarzi-bahar-defilesi-10

tarzi-bahar-defilesi-12

Defilenin ruhunu daha iyi hissedebilmeniz için videolarımıza bir göz atabilirsiniz. Tasarımcı Safiye Ekiz defile sonu selamlamasında konuklara gül attı ve üzerine giyindiği kıyafetinde “Kadına Şiddet Son Bulsun” mesajı verdi.

 

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir