Tatil Kozmetik Çantasının Olmazsa Olmazları

20 Ağu 2016

Bazılarımız çoktan gidip dönseler de içerisine dahil olduğum oldukça büyük bir grup hala tatil hazırlığı aşamasında. Kendi valizimi toparlarken yaptığım araştırmalar ve listeler boşa gitmesin diye düşündüm. Ve bence bir tatil valizinize attığınız kozmetik çantasının olmazsa olmaz parçalarını bu yazıda sizler için bir araya topladım. İşte her tatil valizinde olması gereken parçalar;

1-SPF Stik

Tabii ki yaz için hazırlanan bir çantanın en temel ihtiyacı SPF. Özellikle stik formundaki bir ürünü koymak istedim, çünkü çantada az yer kaplıyor ve krem ürünlere göre daha yüze daha iyi tutunuyor. Üstelik şeffaf yapısı ile yüzde beyaz izler bırakmıyor.

 

2- Dudak Balmı

Dudak balmı sadece tatil valizinde değil her çantada temel ihtiyaçlardan birisi. Özellikle yaz aylarında sıkça kuruyan dudaklarınız için elinizin altında bulundurmak şart. Benim yazın tercihim ekstra ferahlık için nane / mentol aromalı olanlardan yana oluyor.

3- Güneş Sonrası Rahatlatıcı Losyon

Güneş koruyucu ürünler üreten neredeyse tüm markalarda güneş sonrası için rahatlatıcı losyonlar mevcut. Aslında bu iş için en ideal ürün aloe vera jeli. Ancak Türkiye’de saf halini bulmak biraz zor olduğu için içerisinde Aloe Vera bulunan bir losyonu da tercih edebilirsiniz.

4. Seyahat Boyu Şişeler

Seyahat ederken bavulunuzun kozmetik ürünlerle dolup taşmasını istemezsiniz. Tabii ki gidip şampuan, saç kremi, losyon, tonik gibi bakım ürünlerinin seyahat boylarına bir ton para bayılabilirsiniz. Ya da boş şişe ve krem kaplarını alıp evdeki tam boy ürünlerden ihtiyacınız kadarını yanınıza alabilir ve oldukça kar edebilirsiniz.

5. Kağıt Maskeler

Eğer cilt bakımınıza önem veriyorsanız seyahat kozmetik çantanızda maskeler de vazgeçilmezlerden birisi. Yüz maskeleri kavanoz ve tüp gibi ambalajlarda geldiği zaman oldukça fazla yer kaplayabiliyorlar. Bu yüzden onun yerine az yer kaplayan kağıt maskeleri tercih edebilirsiniz. Gideceğiniz yerde kalacağınız her bir hafta için bir kağıt maske tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır.

 

6. Makyaj Temizleyici Mendiller

Tatilde ne kadar zaman kazansak kardır. Bu yüzden normalde daha derin bir temizliği tercih ediyorsanız bile seyahatteyken makyaj temizleme mendillerini tercih ederek biraz zaman kazanabilirsiniz.

7. Uyku Maskesi

Belki kozmetik çantası ile alakasız görünebilir. Ama aslında göz altlarınızın ve göz çevrenizin sağlıklı görünmesi için mutlaka kullanılması gereken basit bir önlem.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir