Tatilde İşinizi Kolaylaştıracak 5 Ürün

30 Ağu 2017

Dinlenip bütün yılın yorgunluğunu atacağınız tatil zamanı geldiğine göre valiz hazırlığına başlayabiliriz demektir. Tatilde gerçekten de dinlenmenin en kestirme yolu normal rutinin dışına çıkıp mümkün olduğunca az iş yapmaktan geçiyor. Ütü, yemek, çamaşır, temizlik gibi günlük hayatta sürekli uğraştığınız şeyleri tatilde de yapmaya devam etmek daha da yorucu olduğundan sizler için birkaç küçük önerimiz var.

Yaz sıcağında insanı en çok bunaltan ev işi tartışmasız ütü, sıcakta ütü yapmaktan bunalmasanız bile gittiğiniz yerde ütü bulmak sorun olabileceği için kozmetik mağazalarda rahatlıkla bulabileceğiniz ütüsüz ütü spreyi ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Düz bir zemine serdiğiniz kıyafete spreyi sıkıp elinizle düzeltmeniz yeterli olduğundan çocuklar dahil tüm aile bireyleri kendi ütüsünü yaparak anneye dinlenecek birkaç dakika zaman kazandırabilir.

Çok uzun yıllardır tesettürlü olsanız da şal bağlarken ayna karşısında birkaç dakika geçirmeniz gerektiğinden tatilde havuzdan çıkıp kapanmak zorlayıcı bir hal alabilir. Aynasız çok pratik bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacak hazır türbanlar abiye kıyafet tamamlayıcısı olacak kadar farklı seçenek sunduğundan tatilden sonra da tek tercihiniz olabilir.

Telefon ayrılmaz parçamız haline geldiğinden beri taşınabilir şarj aletleri birer birer çantamıza girmeye başladı. Tatilde sık sık fotoğraf ve video çekildiğinden telefonun şarjı dayanmayabilir, gittiğiniz her yerde priz olmayabilir o yüzden tatil taşınabilir şarj aletine şans vermek için en doğru zamanlardan biri.

Kilitli buzdolabı poşeti şaşırtıcı bir şekilde tatilde en büyük kurtarıcınız olabilir. Cep telefonu, saat, takı gibi suyla temas etmemesi gereken eşyalarınızı korumak adına içine atıp sıkıca kapatmanız yeterli olacaktır. Suya dayanıklı telefon kılıfı yerine kullananlar dahi olduğundan kilitli buzdolabı poşetine tereddüt etmeden güvenebilirsiniz.

Kullanırken biraz komik görünse de selfie çubuğu toplu fotoğraf çekiminde pratik ve kullanışlı bir ürün. Tatilde gezerken fotoğrafınızı çekecek biri olmayabilir ya da tanımadığınız birine telefonunuzu emanet etmek istemeyebilirsiniz. Mesafe katarak açıyı genişlettiğinden tek başınıza da kullanmayı düşünebileceğiniz selfie çubuğu yardımıyla eğlenceli karelere imza atabilirsiniz.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir