Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

23 Eyl 2017

 

Ten rengine göre eşarp ve şal seçimi yapmak, çoğunlukla atladığımız önemli bir detay.  Şık görünmeyi bir bütün olarak düşündüğümüzden, renk uyumu kıyafette olduğu kadar eşarp ve şallarda da aranmalı.

Vücudumuzun odak noktası yüzümüzdür. İletişim kurarken vereceğimiz ilk izlenimi konuşma biçimimiz, tavrımız ve dış görünüşümüz belirler. Bu yüzden kıyafetimize verdiğimiz özen kadar eşarp veya şalımıza da özen göstermemişsek, harcadığımız emek ve zaman boşa gider.

Renk analizi yaptırmak, kendimize yakışacak parçaları bulmamız açısından büyük fayda sağlar. Ten rengi esmer, buğday ve sarışın gibi bir kaç kategoriye ayrılsa da, herkesin kendisine has bir ten rengi, dolayısıyla kendisine has renk tonları vardır. Bu analizi yaptırmaya fırsatı olmayanlar için pratik ve kurtarıcı maddeler ise burada!

Kombin yaparken kolaylık sağlayacak bilgileri verirken, şıklığın anahtarı olacak bir kaç ipucunu da yazımızın sonuna ekliyoruz.

Açık tene sahip kadınlar seçimlerini canlı ve güçlü renklerden yana kullanmalı. Soluk renkler, açık tenleri olduğundan daha da cansız gösterir. Bu renklerin başında kırmızı, siyah, mor ve yeşil gelir. Desenli eşarp ve şallar da yüzünüze canlılık katmanıza yardımcı olacaktır.

Kumral tenler bordo, krem, yeşil, lacivert gibi renkleri tercih edebilir. Özellikle bu sonbaharda trend olacak renklerin başında olan kiremit, turuncu gibi tonlar da bu ten rengine sahip olanlara çok yakışacak.

 

 

Esmer tenli kadınlar kırmızı, pudra, yeşil tonları ve bebe mavisi ile daha canlı bir görünüm yakalayabilir. Desenli şal ve eşarplarda bu renkleri bir arada kullanmak esmerlere çok yakışacaktır.

Eşarp ve şal seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

  • Cilt renginize tam olarak uyan fondöteni seçmelisiniz. Cilt tonunuzdan çok açık veya çok koyu duran fondötenler sizi yanıltır, teninize hiç uymayan eşarp ve şal seçimleri yapmış olursunuz. Fondöteni yüzünüzde denemek en doğru yöntemdir.
  • Eşarp veya şalı, başınızdaki eşarbın üzerine takarak denemekten kaçının. Değiştirip takma imkanınız yoksa, eşarbın ön kısmı deneyeceğiniz eşarbın altından görünmemeli. Bu renk seçiminde daha doğru karar almanızı sağlar.
  • Alışverişinizi akşam karanlığında yapmaktan kaçının. Gün ışığı yüzünüzde renklerin nasıl duracağını daha iyi gösterir.
  • Hangi renkleri tercih ettiğinizi baştan söylemelisiniz. Böylece rengini ve desenini beğenip aldığınız fakat, yüzünüze yakışmayan parçaları tercih etmekten de kaçınmış olursunuz.

 

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir