Tesettür Büyük Beden Giyim

26 Ağu 2014

-83004-1

Tesettür giyim de büyük beden son döneme kadar fazla kilosu olan bayanlar için zorluydu. Fazla kilosu olan bayanlar eskiden erkek kıyafetleri giyinirlermiş. Onur kırıcı olsa gerek.

Fazla kilo sağlık için de çok önemli sağlıklı olmak için biraz yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmeli ve dengeli beslenmeliyiz. Tabi bununla birlikte güzel kıyafetlerin içersine girebiliriz. Aslında eskiden bayanlar beğendikleri kıyafetlerin içersine girmek için diyet yaparlardı, mutlaka şuanda da var ancak eskisi kadar olduğunu sanmıyorum çünkü artık bayanlar beğendikleri kıyafetlerin büyük bedenlerini de bulabilliyor. Artık büyük beden için ayrıca mağazalar açıldı, büyük beden mağazaları.

Büyük beden ölçüleri sanıyorum ki; 44 beden itibariyle başlıyor. 44-46-48-50-52-54 .. gibi. Tabi kilo ve fiziki yapı büyük rol oynuyor. Tesettürlü bir bayan aynı zamanda kilolu ise bol kıyafetlerle kilosunu gayet iyi kamufle edebilir. Tesettür, güzellikleri kapattığı gibi kusurları da kapatıyor.

Büyük beden aslında kötü ve çirkin olarak algılanmamalı. Hemen hemen hepimizin ailesinde kilolu insanlar mutlaka vardır. Bazı tasarımların büyük bedenleri olmaması tabi ki doğal. Ancak genel olarak baktığımız da büyük beden tesettür kıyafetleri son zamanlarda fazlasıyla görülmekte. Büyük beden modelleri de bu tasarımları çok güzel sergileyebiliyorlar. Herkes 34-36-38 beden olmak zorunda değil. Tasarımcıların bunu gözardı etmemesi hoş bir yaklaşım. Tabi daha çok üstüne gidilmesi gerekir.

Beden ölçüleriniz önemli değil, önemli olan kişinin kendini tanıyabilmesi. Bayan vücuduna uygun bedeni giyindiği taktirde çok şık olacaktır. Vücudu saran likralı ürünlerden uzak durmalı ve kendimizle barışık olmamız gerekir. Kendimizi sevdiğimiz taktirde kıyafetleri de güzel taşıyabiliriz.

 

kucuk-tas-suslemeli-elbise-siyah--la-nina-74362 (1)

 

desenli-tunik--siyah--saliha-87806-1

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir