Tesettür Dergileri

26 Ağu 2014

tesettur-dergileri

Tesettür giyim markaları’nın gün geçtikçe çoğalmasıyla ve moda tasarımcılarının tesettür giyim’e olan ilgisi arttıkça, tesettür modası oluştu ve gelen taleplere istinaden artık tesettür giyim dergileri de oluşmaya başladı. Tesettürlü bayanların yaşam alanları genişledi, rahat bir nefes alındı. Tesettürlü modacılar fazlalaştı ve olanların da girişimlerde bulunması kolaylaştı. Artık tesettürlü girişimci kadınlara her alanda rastlayabiliriz. Bu rahatlamayla birlikte genç bayanların tesettüre ilgisi arttı, bu sayede de dergiler ve gündem takibi söz konusu oldu. Artık tesettür giyim dergileri’nin olması gerekiyordu ve bu girişimde bulunan bir çok girişimci olumlu tepkilerle karşılandılar. Tesettür giyim dergilerine şöyle bir göz atacak olursak,

VUSLAT DERGİSİ

Merkezi İstanbul’da olan Vuslat Dergisi öncelikli olarak radyo yayını ile başlamış olup, frekans İstanbul’da 103.1 Özel Fm olarak, daha sonrasın da 2001 yılının temmuz ayında dergi yayına başlamıştır. Derginin birincil amacı, Ümmet bilinciyle, Müslüman kardeşliğini, birliğin ve beraberliğin önemini sağlamak ve bunu önemsemektir.

Her ay düzenli olarak okuyucuyla buluşan bu dergi, gündemdeki başlıkları konu alarak, insanları bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. 147. Sayısını Eylül ayı itibariyle okurlara sunan Vuslat dergisi emin adımlarla devam ediyor.

tesettur_dergileri4

ALA DERGİSİ

En çok satan moda dergisi olmayı başaran Ala dergisi, güzel yaşam misyonu ile, hanımefendilerin dergisi sloganıyla piyasaya kararlı ve güçlü bir giriş yaptı. İlk sayısı 2011 Temmuz ayında çıkan derginin hedef kitlesi 18-35 yaş muhafazakâr kadınlardır. Dergiyi çıkarmadan önce 15 bin kadınla birebir görüşüp, fizibilite etüdü yaptıklarını belirtmişlerdir ve sonuç olarak muhafazakâr kadınlarla iletişime geçilmesi gerektiğini ve görünmez olan tesettür’lü bayanları görmezden gelinemeyeceğini göstermek istediklerini bildirmişlerdir. Avrupa’ya da açılan dergi, Danimarka, Hollanda, Fransa ‘daki bayanlarla buluştuklarını ve Avrupa üyeliklerinde ilerlediklerini görmekteyiz.

tesettur-dergileri

İKRA DERGİSİ

Arapça’ da kelime olan “İkra” oku anlamına gelir. Dergi yönetimi, hayatı anlamak, doğruları görebilmek ve bilmek amacıyla bu isimle yola çıktıklarını bildirmişlerdir. Yaşamın içersindeki her konuyu, kültür-sanatla ilgili yazıları ile, köşe yazarlarıyla ve röportajlarla, tasavvufi konuları ele alarak her ay okuyucuyla buluşuyor. Bayanlara özel yaşam dergisi olarak gündeme gelen dergi” yaşama dair ne varsa” sloganını özümseyerek çıkış yaptı. İslami konulara bolca değinen İkrâ dergisi 1 Eylül 2012’de ilk kez yayına girmiştir.

tesettur_dergileri3

ENDA TESETTÜR DERGİSİ

Endamlı bayanlara yönelik tesettür dergisi olan Enda, muhafazakâr bayanların tercih ettiği dergiler içersinde yer alıyor. Dergi tanıtımı yaparken bizlere şu şekilde bilgilendirmişlerdi. “Tesettürü kullanıyor, fakat kıyafetlerdeki moda belli bir yere gidiyor, gördük ki piyasada yanlış yönlendirmeler var, kapalılık anlayışı sadece eşarp takmak değil, aynı zamanda vücut hatları belli olmaması gerekiyor, bileklerin kapalı olması gerekiyor, günümüz gençleri buna dikkat etmeyebiliyorlar. ” Enda tesettür dergisi olarak doğru ve olması gereken modayı yansıtmak istediklerini ve bu sebepten dergiyi çıkardıklarını belirtmişlerdir. Sadece moda dergisi değil okunulası bir dergidir, köşe yazıları, güncel röportajlar başarılı iş kadınlarını hedef alarak işlenmiştir. Her ay okurları ile buluşan dergi, tesettürü moda haliyle, güncel renklerle okurlarıyla buluşturuyorlar.

tesettur_dergileri2

AYHSA DERGİSİ

Yaşam ve stil’i konu alan dergi, Moda, sağlık, güzellik gibi konularla birlikte, köşe yazıları ve röportajlarıyla modayı okurlarıyla paylaşıyor. Piyasaya güçlü bir giriş yapan Ayhsa Dergi’si emin adımlarla okuyucuyla buluşmaya devam edecek. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlun’dan, Tuğçe Kazaz’a kadar bir çok ünlü ve başarılı isimlerle yaptıkları röportajlar ve söyleşilerle güçlü ve kararlı ilerlemekte.

tesettur_dergileri1

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir