Tesettür Gelinlik Modelleri

30 Nis 2017

 

Tesettür gelinlik modası her yıl ufak değişikliklerle çeşitlenmeye devam ediyor. Hayatımızın tamamını etkisi altına alan minimal akım özel günlerde de kendine yer edinmeye başladı. Özellikle gelinlik gibi masum bir güzellikle kusursuz uyum sağlayan sadelik duvak ve el çiçeği gibi detaylarla prensesliği destekliyor. Evlilik hazırlığının en hummalı aşaması olan gelinlik seçimi için fikir olabilecek birkaç farklı alternatif derledik.

Üç boyutlu kumaşlar son birkaç sezondur şaldan çantaya kadar bütün parçalarda kullanılıyor. Abiye kıyafetlerde de tercih edilen üç boyutlu kumaşlar şüphesiz en çok gelinliğe yakışıyor. Duvakla muhteşem bir uyum yakalayan boyutlu kumaş aynı zamanda sade gelin başı modellerini hareketlendirmek için tercih edilebilecek zevkli tercihler arasında yer alıyor. Balıkçı yaka gelinlikler ise rahatlığı garanti altına almasının yanı sıra gelin başı seçeneklerinin de artmasını sağlıyor.

Tesettür gelinlik denince ilk akla gelen parça olan pelerin şifon gibi hafif kumaşlar tercih edilerek tasarlandığı taktirde masal prensesi görüntüsünü desteklerken gelinin tesettür endişesini de ortadan kaldırıyor. Üstünüze oturan modellerden hoşlanmıyorsanız ya da düğün salonuna giderken serin havadan koruyacak bir çözüm yolu düşünüyorsanız pelerin tam da aradığınız şey olabilir. Fotoğraf çekimlerinde muhteşem bir hava kattığını da göz önünde bulundurursak her gelinin pelerini olmalı.

İspanyol kolun bohem tarzını dantelin romantik havasıyla harmanlayan modeller de gelinin tartışmasız masumiyetini vurgulayan detaylardan. Dantele odaklanan modelde etek ucunda kullanılan dantel boydan dikey bir şerit halinde de dahil edilerek sadelikten uzaklaşılmış. Yakasındaki dantel detayı sayesinde dikkati omuzlara çeken gelinlik yoğun bir şekilde dantel kullanılarak tasarlanmış olmasına rağmen spor sayılabilecek tarzından ödün vermiyor.

Sade şıklığın gelinlik formu sayılabilecek modeldeyse iç göstermeyen kumaş üstüne dantel aplikeler kullanılmış. Manşet kısmındaki detayları ve geniş pileleri sayesinde abartıdan uzaklaşan gelinlik bütün duvak ve gelin başı modelleriyle duru güzelliği tamamlayabilecek modellerin başında geliyor. Uzun tamamen düz bir duvak kullanabileceğiniz gibi duvağı hareketlendirmek ve gelinlikle bütünleşmesini sağlamak adına uçlarına dantel aplike yapılmasını tercih edebilirsiniz. Modern bir görünüm yakalamak için çapraz bone ve şifon türbanla o güzel günün tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer düğüne davetli olarak katılacaksanız “Dersaadet abiye modelleri” yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir