Tesettür Gelinlik Modelleri

15 Jul 2016

 

Bu yaz düğün planları yapan gelin adaylarının hayallerini süsleyen tesettür gelinlik modellerinde seçim yapmak oldukça güç. Sayısız gelinliklerden birini seçmek kadar zor olan ise, vücut tipine uygun olanını bulmak. Sizler için farklı modelleri seçerken, hayal ettiğiniz görünümü elde etmeniz için küçük ipuçları ekledik.

tesettur-gelinlik

Taş işlemeli gelinlikler, ışıltılı bir düğün günü hayal eden genç kızların en fazla aradığı modellerden.  Fazla kilolarını kamufle ederek gelinliği ile büyüleyici görünmek mümkün. İşlemelerin nerede kullanılacağı önemli. Bu gelinlikte olduğu gibi, işlemeleri gelinliğin ön kısmında tercih edebilirsiniz. Kalça kısmındaki işleme detayını ise fazla kilolarından şikayetçi olanlar kullanmayabilir.

Osmanli-Gelinlik-

Gelin adayların beklentisi başkasında olmayan modellerdir. Gelinliği tamamlayan duvaktan modeline kadar bir uyum içinde olması istenir. Yukarıdaki gibi farklı modellerden beğendiğiniz bir detayı  kendi gelinliğinize uyarlayabilirsiniz. Fazla detay yerine sadece drapesini veya drape olmadan işlemesini kendi gelinliğinizde kullanmak daha iyi bir sonuç verir. Bu gelinlik formu armut vücut tipi için ideal. Kabarık olmayan etekler olduğunuzdan daha zarif görünmenizi sağlayacak.

tesettürlü

Dantel, kusursuz görünümü ile elegant bir yapıya sahip olan tüm gelinlik modellerini zenginleştiriyor. Beli ince olan tüm gelin adayları bu formda tasarlanan gelinlik modellerini tercih edebilir. Gelinliğin baştan aşağı süslendiği dantel, vücudunuzu kesmediği için olduğunuzdan uzun görünmenizi sağlıyor.

Fransiz-dantelli-tesettur-gelinlik

Kum saati vücut tipi için balık etek modelli gelinlikler ideal. Ancak söz konusu tesettür gelinlik modeli ise, etek kısmının fazla dar olmaması gerekiyor. Bu modelde kullanıldığı gibi bir buket çiçek, gelinliğinizin en zarif tamamlayıcısı.

2016 tesettürlü

Hemen herkese yakışan kabarık etek model gelinlikler, özellikle uzun boylu genç kızlar için ideal. Ancak dolgu topuklu ayakkabı kullanarak dilediğiniz kadar kabarık etekli bir gelinlik giymeniz mümkün. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise, eteğin belden başlayarak kabarık olmasıdır. Böylece hem daha uzun hem de olduğunuzdan daha zayıf görüneceksiniz.

gelin başı

Tesettür gelinlik modellerinde gelin başı çeşitleri artık çok fazla. Yüz tipinize en yakışan gelin başını seçerken, boynunuzun açık olmayacağı bir model seçmek daha doğru olacaktır. 2016 gelinlik modellerinde kalıp gibi durmayan duvaklar ve kırık beyaz çok trend. Bu trend görünümün olmazsa olmazı hafif makyaj. Osmanlı tarzı bir duvak tercih edenler, gelinlikte daha sade bir seçim yapmalı. Uzun duvakları ise, kuaföre ihtiyaç duymaksızın, kendi bağladığınız bir eşarbın üzerine kullanabilirsiniz.

Tüm gelin adaylarına hayal ettikleri bir düğün, ve iki cihan saadeti dileriz.

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *