Tesettür Giyim 2016 İlkbahar Yaz Trend Renkleri

20 Mar 2016

Trendlerden bağımsız bir moda düşünülemez. Her sezon farklı bir detayın, rengin veya aksesuarın trend olduğunu ve modayı takip edenlerin bu trendlere hızla ayak uydurduğunu görüyoruz. Elbette tesettür modası da bu trendlerden nasibini alıyor. Gün geçtikçe sayısı artan tesettür giyim tasarımcıları ve markaları, dünya modasını yakından takip ediyor ve trendleri yakalıyorlar. Yine de tesettür modasının kendi kendisini yeniden üreten ve kendi trendlerini belirleyen bir anlayışla sürdürüldüğünü söylemek yanlış olmaz. Dünya modasında ses getiren her trend tesettür modasında kendine yer bulamayabiliyor; kimi zaman kesimler ve kalıplar kimi zaman da renk ve desenler tesettür modasının ruhuna aykırı bulunarak kullanılmayabiliyor. Tesettür Giyim 2016 İlkbahar Yaz Trendleri ile ilgili bir yazı dizisi hazırlayıp, renkler, desenler ve kesimlerle ilgili ipuçları ve özet bilgiler paylaşmak istedim. Gelin önce 2016 İlkbahar / Yaz renklerine bakalım.

2016 SS Renkler

Öncelikle bu sezon dünya modasında doğaya ve doğala dönüşün hakim olduğunu söylemek mümkün. Geçtiğimiz 2015 – 2016 Sonbahar / Kış koleksiyonlarına da damgasını vuran doğal renklerin bu kez daha açık tonlarını karşımızda buluyoruz. Yükselen akımlardan minimalizmin de etkisiyle renklerin ve kesimlerin bir yandan sadeleşirken diğer yandan çeşitlendiğini görüyoruz. Öyle ki renk enstitüsü Pantone bile bu yıl bir değil iki renk seçti. Hala duymayan kaldıysa söylemiş olalım, Pantone 2016 renkleri olarak belirlenen renkler Rose Quartz ve Serenity oldu. Bu renk seçimleri aslında önümüzdeki sezon hangi renk tonlarını göreceğimizin ipuçlarını veriyordu. 2016 İlkbahar Yaz sezonunda Rose Quartz başta olmak üzere pudra olarak bildiğimiz uçuk ve açık pembe tonları ile Serenity öncülüğünde mavinin neredeyse her tonuyla içli dışlı olacağımızı söyleyebiliriz. Üstelik bu renkler sadece giysilerimizde değil makyajımızda da öne çıkacak. Defileleri yakından takip edenler fark etmişlerdir, bu yıl göz makyajları masmavi olacak. Doğaya dönüş deyip de yeşilleri atlamak olmaz elbette. Özellikle çiçek desenlerinde öne çıkan yeşil rengin tonları bu sezon dolaplarımızı yeşillendirmeye hazır. Lacivert ve gri ise sezonun cafcaflı renklerini dengelemek için yardımımıza koşuyor adeta. Çok renklilikten hoşlanmayanlar yeşil ve mavi tonları için laciverti, pembe tonları içinse griyi dengeleyici renk olarak kullanabilirler.

2016 SS Renkler

2016 İlkbahar Yaz renklerini özetleyecek olursak; açık pembe, pudra, şeftali, turuncu, limon sarısı, limon küfü, çağla yeşili, mint, turkuaz, bebe mavisi, indigo, safir, lacivert, eflatun ve lila, en çok karşımıza çıkacak renkler olarak görünüyor. Bu arada tasarımcıların bu renkleri tek başlarına değil de colorbomb adı verilen ve pek çok rengi bir arada kullanmak olarak açıklayabileceğimiz bir trendle kullandıklarını hatırlatalım. Bütün bu renkleri elbette dünya modasını takip ederek çıkardığımızı söylemeliyiz. Bir sonraki yazıda Tesettür Giyim 2016 İlkbahar Yaz desen trendlerini ele alacağımızı belirterek, renk trendlerini incelediğimiz bu ilk raporu burada noktalayalım. Bakalım bu renk trendlerinin tesettür giyim 2016 İlkbahar Yaz kreasyonlarına etkisi nasıl olacak…

2016 SS Renkler

2016 SS Renkler

2016 SS Renkler

Tesettür giyim modelleri için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Modest lifestyle blogger. Moda, trendler, hayat tarzı, kitaplar ve filmler hakkında yazar. Yemek yapmayı ve yemeyi sever. Şu sıralar kendi blogu olan urbanmodest.com ve tr.urbanmodest.com ile uğraşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir