Tesettür Giyimde Bronz-Bakır Renkleri

16 Dec 2015

Altın renginin şatafatını, gümüş renginin sadeliğini alan bronz- bakır renkleri, kış sezonunun hakim renkleri arasına girdi. Her ne kadar gri ve vizon tonlarını görüyor olsak da, bronz-bakır renkler kahverenginin pabucunu dama attı. Elbette, tesettür giyime görkemini katmayı beceren bu renklerin, nasıl kullanılması gerektiğine değinmeden olmaz diye düşündük. İşte tesettür giyimde bronz-bakır renklerini kullanmanın bazı püf noktaları.

bronz renk şal

1.Başörtü ve şallarda bronz-bakır renklerin kullanımı

Hem beyaz, hem de esmer tene uyum sağlayabilen bu renklerde dikkat edilmesi gereken nokta, başörtünüzün rengi ile teniniz arasında birkaç ton fark olması gerektiğidir. Açık renk tene sahip olanlar bronz rengin tüm tonlarını rahatlıkla kullanabilirler. Esmer tenliler içinse, bu renklerin birkaç ton açığı ya da koyusu daha uygun olacaktır. Çünkü ten ile başörtü rengi birbirine yakın olursa, yüzünüz soluk görünür.

bakır renk jakarlı etek

2.Etek ve pantolonlarda bronz-bakır renklerin kullanımı

Bronz renk, kullanımı oldukça kolay olan uyumlu renkler arasındadır. İster soğuk, ister sıcak renklerle kullanılabildiği gibi, kahverengi ve siyah ile de bütünlük sağlayabilir.

bakır-bronz renk yelek

3.Yelek ve paltolarda bronz-bakır rengin kullanımı

Bronz ve bakır renklerinin bir aşığıysanız, palto ve yelek gibi uzun üst giyim parçalarınızın altına da aynı renklerle kombin yapabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta, aynı renk tonunu yakalayabilmektir. Aksi takdirde karmaşık ve boğuk bir görünüme bürünebilirsiniz. Bunun haricinde beyazı kullanarak, bronz-bakır rengindeki parçanıza çarpıcılık katabilirsiniz.

bronz renk çanta

4.Ayakkabı ve çantalarda bronz-bakır renklerin kullanımı

Bronz-bakır renkteki ayakkabılar veya çantalar, jean parçalarla mükemmel uyumu sağlayabildiği gibi abiye kıyafetlerinizle de aynı uyumu sağlayabilir. Ayakkabı ve çantanızın her ikisinin de bronz-bakır olması gerekmez. Sadece ayakkabınızın veya sadece çantanızın bronz-bakır olması yetecektir.

bronz renkli kolye

Mango Kolye

5.Aksesuar ve takılarda bronz-bakır renklerin kullanımı

Bronz-bakır renkteki kolyenizi, retro görünüm isterseniz jean tuniklerinizle; vintage görünüm isterseniz, açık renk dantel tuniklerinizle kullanmanızı öneririz.

Görsellerdeki ürünlere daha detaylı bakmak veya sipariş vermek isterseniz üzerine tıklayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Comments

  1. Bu elbise modellerinin tasarımları renkleri gerçekten çok güzel . Bu elbiselerin marka ve fiyatlarını öğrenebilir miyiz?

    • Merhaba Nermin Hanım,
      Görsellerin üzerine tıklayarak ürün detaylarını inceleyebilirsiniz.
      İyi günler dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *