Tesettür Mayo

26 Ağu 2014

Kapalı mayo sayesinde artık muhafazakar bayanlar da denize girip güneşlenebiliyor… Her ne kadar bazı  insanlar bunu anlamlandıramasa da, tesettürlü bayanlar her halleriyle mutlu ve inançları uğruna bikiniyle değil, kapalı mayo ile denize girmeye razı. Bu da, insanların inançlarından sapmadan aynı zamanda dünya nimetlerinden faydalanmasına bir örnektir. Tesettürlü bayanlar için mayo tasarlanmadan önce, hanımlar ya denize girmiyorlardı ya da kadınlara ait özel plajları tercih ediyorlardı. Bazı muhafazakar bayanlar orada bile rahat edemiyordu, bu yüzden denize hiç giremiyordu. Ama artık tesettür mayoları sayesinde istedikleri her halk plajına gidip denize girebiliyorlar.

Mayo modellerinde kullanılan kumaşların özelliği sayesinde vücudun zararlı güneş ışıklarından korunması, aynı zaman da suyun vücuda nüfus etmesi sağlanıyor. Son zamanlarda üretim o kadar çoğaldı ki, sadece mayo üretip satan markaların yanı sıra, bir sürü şahıs tekstil firması kalitesiz ürünlerde yaptı. Bayanların fiyattan daha çok sağlıkları için en uygun olanı tercih etmeleri gerekir. Özel tasarlanan mayolar kesinlikle bakteri oluşturmayan ve hiçbir zararlı madde içermeyen ürünlerdir. Tabi bunun yanında mayo seçerken dikkat edilmesi gereken başka husus ise, yüzerken sizi zorlamaması gerekir. Yani bazı mayolar suyu görünce balon gibi şişebiliyor veya bazıları streç gibi vücuda yapışabiliyor.

Güneşin tadını çıkarabilmek için giydiğiniz de içerisinde rahat olmalısınız. Önemli olan en kaliteli ürünü seçmektir. Bunu nasıl anlayabiliriz;

Kumaşı polyester olmamalı, vücut hava almaz ve terleme yapar hiç sağlıklı değil.

Bone veya eşarp seçiminiz başınızı tam kavrayan tarzda olmalıdır, aksi halde yüzerken başınızdan çıkabilir.

Çabuk kurumalı aksi halde ıslak kalmak sizi rahatsız edecektir. Seçtiğiniz kumaş iyi bir kumaşsa zaten bunda sıkıntı yaşamazsınız. Model ve renk seçimleriniz tamamen sizin kişisel tarzınızı yansıtmalı. Tabi beyazdan kaçınmanızda fayda var. Canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

tam-kapali-mayo--mavi--marina-85003-85003-1

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir