Tesettür Kombin

26 Ağu 2014

tesettur-kombin_1

Tesettür kombin, her yaşta bayanın mutlaka başvurduğu bir gerçek. Günlük yaşantıda tesettür hem rahat olmalı hem de modern çizgiler oluşturmalı.

Genç yaşta olan bayanlar, özellikle pantolon-tunik ikilisini kullanıyor. Çünkü hem rahat hem de şık oluyor. Orta yaş bayanların tesettür kombini yaparken daha çok etek-gömlek, etek-bluz şeklinde tercihleri görülüyor. Kombin her ne kadar modern dursa da biraz meşakkatli olabiliyor. Genç kızlar kombin yapmak istediklerinde her mağazayı ziyaret ediyor. Tesettür mağazalarının yanı sıra tesettür giyim satmayan mağazaları da gezebiliyorlar. Seçenek çok fazlalaşıyor. Meşakkatli dedim çünkü, tercih yapmak bazen bayanlar için zor olabiliyor. Herhangi bir mağazadan pantolon alıp, başka bir mağazadan tamamlayıcı gömlek-tunik alabiliyor. Tesettür giyim de çoğu zaman kombinler çok daha modern duruyor. Tesettürlü bayanlar, içlerindeki tarzlarını tesettür kombinleyerek yansıtabiliyorlar. Aksi halde günlük hayat için bazı kalıpların içine girmek zor olabiliyor. Günlük hayatta rahatlık en önemlisi. Tesettür kombin de bu ihtiyaca cevap veriyor.

8 eylül5

Tesettür kombin yapmak hem çok zevkli hemde kişilerin kendi tarzlarını yansıtması için bir fırsat. Tesettür kombin yaparken ihtiyaçlar doğrultusunda hareket edilmeli. Etek-gömlek kombini yaptıysanız o etek farklı bir bluzla da giyilebilmeli yani her kombin kendi içerisinde dönüşümlü olarak kullanılabilmeli, bu çok daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Doğru kombinle hem daha şık, hem de modern olabilirsiniz. Özel günler de daha çok şıklık ortaya çıkarken, günlük kombinler de rahatlık daha ön plandadır. Arkadaşlarınızla bir yerler de çay, kahve içmeye giderken, veya alışveriş için dışarı çıkıldığınızda kıyafetiniz hem rahat olmalı hem de güzel görünmeli. Kombin yaparken, renk uyumuna ve fiziki yapımıza özenle dikkat etmeliyiz. Şık olayım derken komik olmamak lazım.

9eylül5

[wa-wps]

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir