Tesettür Mayo Şıklığı

02 Nis 2015

Tam kapalı ve yarı kapalı mayo koleksiyonlarında da ”Çok çeşit, çok moda!” çizgisiyle hareket eden Modanisa, birbirinden şık mayo modellerini bünyesinde barındırıyor.

Özellikle biz genç bayanlar, hele de tesettürlü isek; yaz, kum, güneş, havuz, deniz gibi güzel nimetler aklımıza geldiğinde; rahatsız edici, suya girince şişen, çıkınca aldığı suyu akıtana kadar bizi kendisinden nefret ettiren mayoları hatırlıyoruz. 🙁 Hele ki şıklık konusunda ne kadar ”daha iyi”, ”daha güzel” tabirleri ile kategorizasyon yapsak da, bir türlü ”İşte bu!” diyemediğimiz mayolar çoğunlukta.

Mayovera‘nın koleksiyonunu gördüğümde ise ”Sonunda!”, ”Evet, evet, bunun gibi işte!” şeklinde gözlerim parladı.

İşte sizin de hoşunuza gideceğine inandığım Mayovera koleksiyonundan bazıları…

z-su-damlalari-tasarim-mayo-lacivert--mayo-vera-115985-1

Güneşten koruyan, sudan ve sıcaktan etkilenmeyen, bozulmayan spor bone tarzı ile su tutmayan, klordan ve sıcak sudan etkilenmeyen mayoların kaliteli kumaşı sayesinde rahat rahat yüzmenin tadını çıkaracaksınız.

z-sal-desenli-trendy-tasarim-mayo--karisik-desenli--mayo-vera-115975-1

Şal desen trendi, mayoda da kendini bulmuş… Tesettür mayolarının bir başka derdi boneleri idi, ancak boneleri ile de bir harika.

z-pileli-kol-tasarim-mayo-kirmizi--mayovera-115974-7

Barok desenler bu mayoda aşka gelmiş olmalı…  😉

z-pul-islemeli-tasarim-mayo-su-yesili--gold--mayo-vera-115976-1

Adasea mayo modelleri de sade ve çarpıcı…

z-tam-kapali-mayo--acik-lacivert--adasea-81416-81416

Özellikle kırmızı rengini eminim benim kadar siz de çok seveceksiniz.

z-tam-kapali-mayo--kirmizi--adasea-81417

Yarı Kapalı Mayolar

Güneş ışığı her ne kadar D vitamini depolarımızı dolduruyor olsa da, uzun süreli ve direkt güneş ışığına maruz kalmak cilt kanserlerinin büyük bir oranda artmasına sebep oluyor. Kendi kişisel gözlemlerimle şunu söylemek isterim; yıllarca bronzlaşmak gayesi ile direkt güneş ışığına maruz kalmış ciltler özellikle 40 lı yaşlardan sonra cilt elastikiyetinin azalmasına, bu sebeple sarkmaların oluşmasına, cilt lekelerine ve solgun bir görünüme sebep oluyor. Özellikle dekolte bölgesinde, karın ve kollarda bariz bir şekilde belli olması, birçok defa bayanlarda bu deformeleri görmeme sebep oldu. Açıkçası tesettürlü bayanların dışında, açık bayanların da yarı kapalı mayo tercih etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Gelelim Modanisa‘daki yarı kapalı mayolara…

Tıklayın.

z-barok-desen-tasarim-mayo-ekru--mayo-vera-115972-1

z-yarim-kapali-mayo--kirmizi--adasea-84373

z-yarim-kapali-mayo--koyu-lacivert--adasea-81413

Üstelik kumaş özellikleri de deniz aşıklarını rahat ettirecek tarzda.  Bu mayolar ıslandığında yapışmıyor, sudan direkt güneşe çıktığınızda teninizi göstermiyor. Su tutmuyor ve çabuk kuruyor.

Bütün stresinizi atacağınız hayal gibi tatiller sizin olsun. Hoşçakalın. 🙂

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir