Tesettür Mezuniyet Kıyafetleri

24 Mar 2017

 

Bir insanın hayatının en heyecan verici evrelerinden biri de kuşkusuz mezuniyet! Binbir emekle kazanılan okullar, zorluklarla, uykusuzluklarla geçirilen sınav dönemleri… En iyi arkadaşlıkların kurulduğu öğrencilik yılları… Yeni bir hikayenin; iş hayatının ve yeni dostluklarında başlangıcı bir nevi. Yoğun ve zorlu geçen eğitim döneminin sonuna yaklaştığınız şu günlerde lise veya üniversiteden mezun olacağınız günü hem iple çekiyor hem de bu güzel serüvenin sonuna gelmiş olmaktan dolayı bir burukluk yaşıyorsunuz. Aynı zamanda hem sınav hem de mezuniyet telaşında olduğunuzu duyar gibiyim.

”Mezuniyet’te ne giysem?” kısmında ben size yardımcı olayım siz son sınavlarınıza konsantre olun. 🙂 Lise ve üniversite mezuniyetleri 18- 24 yaş arasında olduğundan bu yaş grubuna hitap eden modelleri sizlerle buluşturacağım lakin en önemli detay mezuniyet organizasyonunun nerede olacağı hususu. Bu sebeple önerilerimi üç ana başlık altında sunmak istiyorum.

Teknede Mezuniyet Kutlaması

Boğazda teknede bir kutlama planlanmışsa rahat ayakta durulabilecek, dingin bir elbise seçmek en doğrusu olacaktır. Mezuniyet tarihinin Mayıs Haziran gibi olacağını da varsayarsak ve akşam bir organizasyon olacaksa serin havaya uygun daha kalın kumaşlardan hazırlanmış bir abiye tercih edilmelidir.

Balo Salonunda Mezuniyet Kutlaması

Barok desenlerle kaplı perdeleri, gold detaylara sahip aksesuarları, büyük halıları olan ihtişamlı bir otel, saray, belki de balo salonu! Böyle bir yerde olacaksa mezuniyet kutlamanız siz debu özel geceye sultanlar gibi hazırlanmalısınız.

Bahçede Mezuniyet Kutlaması

Mezuniyet kutlamanız eğer havuz başı veya kır alanı gibi çiçeklerle, ağaçlarla bezeli olan bir alanda olacaksa siz de bahar ayında olan bu kutlamada cıvıl cıvıl olabilirsiniz. Enerjik renkleri, abartıdan uzak modelleri tercih etmelisiniz. Taşlı ve varaklı detaylardan uzak durmak en doğrusu olacaktır. Tafta kumaşlar, küçük dantel detaylar,uçuşan tüller ile romantik dokunuşlar sağlarken yaşınıza da uygun giyinmiş olacaksınız. Zira özel günlerde yapılan en büyük yanlış olduğunuzdan büyük gösterecek elbiselerin içine çocuksu karakterinizi koymanız olacaktır.

Tesettür mezuniyet abiye elbiseleri incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

Umarım mezuniyetiniz en büyük başarılarınızın başlangıcı olur. İyi eğlenceler 😉

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *