Tesettürlü Akademisyen Stili

17 Ağu 2015

Seçimlerden sonra medyada kendisinden sıkça söz ettiren Ravza KAVAKÇI ve Merve KAVAKÇI siyasetçi kimliğiyle gündem konusu oldular. Ravza Hanım ve Merve Hanım’ın yanı sıra diğer siyasetçi tesettürlü hanımların da stilleri kıyafetleri konuşuldu. Peki ya akademisyenler? Örneğin, Merve KAVAKÇI hanımın bir akademisyen kimliği de var ve önümüzdeki yıllarda da siyasetçi kimliğinden çok akademisyen kimliğiyle gündemde yer alacak gibi görünüyor. Merve KAVAKÇI Hanım gibi 28 Şubat sürecinde mağdur olup başörtü sorunun çözülmesiyle gerek yurt dışından gerek yurt içinden yetişmiş pek çok tesettürlü akademisyen üniversitelerde çalışıyor.

Merve KAVAKÇI ve Ravza KAVAKÇI‘dan bahsetmişken takdir ettiğimiz bu iki hanımefendiyle yazımıza başlayalım.

ravza-kavakci

Çizgisini ve  tasarımlarını sıkça takdir ettiğimiz Kavakçı Couture, parçalarında lacivert ve siyah tonlarına yer vererek elegant ve sade bir görünüm sağlıyor. Tasarımlarında tesettür çizgisine sadık, aksesuar kullanımını minimal düzeyde kullanan Elif KAVAKÇI, akademisyenlerin rahatlıkla kullanabileceği şık ve rahat tasarımlar sunuyor.

z-smokin-ceket--laci--kuaybe-gider-118183-1

Lacivert ile başladık lacivert ile devam edelim. Klasik çizgilerin biraz dışında, daha bol kalıplı kıyafetler kullanmayı seven bayanlar için Kuaybe Gider‘in tasarladığı smokin ceket ve pantolon takım sağdaki şalla kombine edilerek pastel şıklık elde edilebilir. Akademisyen ders anlatan konumda olduğu için canlı renk ve çok aksesuar kullanımı dikkati dağıtacağı için daha sade kıyafetler ve minimal aksesuar kullanılması daha uygun olur.

Yine de renkli kişiliğiniz varsa ve bir türlü pastel tonları kendinize yakıştıramıyorsanız, sırada sizin için bazı önerilerimiz var… Renklere geçmeden önce siyahın büyüsünü ele almak istiyorum.

z-biyeli-uzun-kap--siyahekru--mimya-116743-1

Siyah hem zayıf göstermesi, hem elegan duruşu sebebiyle bayanların sıkça tercih ettiği bir renk olarak hayatımızda yer ediyor. Akademisyen olunca da durum değişmiyor, hem elegan hem de şık durması ve çok dikkat dağıtmaması sebebiyle akademisyen hanımlar siyah tercih edebiliyor. Uzun tunik kullanmayı seven hanımlar sıcak yaz günlerinde bu parçayı beyaz bir pantolonla kullanabilir. Tabii bir de bunun kış mevsimi var. Peki ya kış mevsiminde siyah nasıl kullanılacak?

Minel Aşk‘ın bu siyah takımı toplantı günlerinin de olduğu Pazartesileri, hem derslerde hem de toplantıda hayat kurtarıcınız olabilir. Bir akademisyen olarak bu siyah takımı dolabınızda bulundurmanızda fayda var.

z-mira-pantolon-siyah--minel-ask-91842-1 z-mira-pantolon-bordo-minel-ask-91843-1

Renklerden vazgeçemiyorum diyorsanız Minel Aşk’ın bu kullanışlı takımlarından tercih edebilir, renkli bir ceket alıp siyah pantolonla ya da kalem etekle birleştirebilirsiniz. Bu konuda seçimi tamamen sizin özgürlüğünüze bırakıyoruz. Yelekler de yine kurtarıcı parçalar olarak kullanılabilir. Yine renklerden vazgeçemeyen  genç akademisyen hanımlar için bu yelekler kullanışlı olabilir.Sıcak yaz günlerinde ceket kullanmak zor olduğu durumlarda bu yelekler yardımınıza yetişiyor.

z-maskulen-yelek--pudra--minel-ask-123287-1

Tüm bu ürünleri Modanisa.com sitesinden temin edebilirsiniz, iyi alışverişler dileriz..

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir