Tesettürlü Genç Kızlar için Tesettür Kombinleri

12 Oca 2017

 

Özellikle tesettüre yeni giren genç kızlar için kıyafet seçimlerinde yaşanan kararsızlıklar ve kombin oluştururken çekilen sıkıntıları göz önünde bulundurarak; günün her saatine uygun kombin önerilerini sizler için hazırladık. Kombin önerilerimizi incelemeye geçmeden önce tesettürün maneviyatına ufak da olsa değinerek; gittikçe anlamından çıkan ve farklı yönlere çekilen bu kavramı tekrar irdelemek istiyoruz.

İçinizde hissettiğiniz manevi değerlerin görünüşünüze yansıması ve kimliğinizle örtüşür hale gelmesi; giyime gösterilen özenle paralel olarak gelişir. Bu yüzden tesettüre her anlamıyla uyma kararı, oldukça mutluluk veren bir durumdur. Çünkü tesettür giyim ancak manevi olarak yaşandığında hakettiği anlamı bulur. Tesettürü kabul ederek hayatın her alanına adapte etme kararı devamında; neyi, nasıl giyeceğine karar verebilmek de önemli bir süreçtir. Tesettür, sadece başını kapatmaktan ibaret bir davranış değildir. Aynı zamanda anlayış ve sabırla örülü bir yaşama adım atmak anlamına gelir. Zorlukları güzelleştiren ise, kısıtlayıcı gibi görünen durumların faydamıza olmasıdır.

Genç kızlar, gelecekte üstlenecekleri görevler nedeniyle hayatta önemli bir role sahiptirler. Toplumda kadın olarak başlayan bu süreç, eş ve anne olarak genişler. Çalışan kadınların sosyal alanda aktif rol oynamasıyla birlikte giderek artan sorumluluklar, birçok farklı görevi aynı anda yürütmelerini zorunlu kılar. Sorumluluk aldıkça güçlenen ve özgür iradesine güvenen kadınlar için, tesettürü hakkıyla uygulama kararı günden güne daha bilinçli ve kolay hale gelmektedir. Genç toplum üyelerinin islam kurallarına uyarak, dünya ve ahiret hayatını aynı anda sürdürebilmesi toplumun refahı için önemli bir gerekliliktir.

Ne mutlu ki; kadınlar sosyal hayatta giderek güçlenirken, onların kendilerini ifade etmelerini kolaylaştıran sektörler de desteğini arttırmaktadır. Tekstilde çoğalan ürün çeşitliliği, farklı vücut tipine ve yaş grubuna uygun üretim süreçleriyle birlikte, tesettür giyim grubunda rahatça giyinmek daha kolay hale geliyor. Geniş kitlelere hitap eden kaliteli ve ekonomik seçenekler sayesinde seçme imkanı artar iken, genç kızlar da istediği gibi giyinebiliyor. Okul hayatı ve koşuşturmacası içinde nasıl giyineceği konusunda kararsız kalan tesettürlü hanımlar, hem internetten hem de diledikleri şehirde ulaşabilecekleri mağazalardan ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz de bir nebze olsun fikir alışverişinde bulunabilmek adına, günümüzde öne çıkan modellerden oluşan tesettür giyim kombinlerine yer vermek istedik. Her zevke hitap eden kombin önerilerimizle akıllı seçimler yapabilecek ve yaşınıza uygun üzerinize yakışan kombinler oluşturabileceksiniz.

Ofis Günlerinde Klasik Seçimler

tesetturlu-genc-kizlar-icin-tesettur-giyim-kombinleri

Çalışan kadınlar için, pançonun şık duruşuyla birleşen rahat bir kombin. Desenler ve renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

Grinin gücünü hafife almayın. Dikkat çekmediği gibi, klasik bir tarz yakalamanızı da kolaylaştırır.

Hafta Sonu Rahatlığı

Basic penye elbise ve spor ayakkabılar vazgeçilmezlerden.

Arkadaşlarla Keyifli Bir Kahve Molası

Kış renkleriyle güne sıcacık başlamalı.

Alışveriş Zamanı

Sadelik her zaman şık olmanın kolay yolu.

Tüm kombinleri incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Yorumlar

  1. seda diyor ki: Mart 1, 2015 at 22:31:54

    su narçiçeği pembe de olabilir o eteğin markası ya da tasarımcısı kim öğrenebilir miyim?

  2. siyah kumas pantalonla nasil kombinleriz

  3. mavi sal nasil bir kombin edebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir