Tesettürlü Hanımlar için Ofis Kombinleri

08 Şub 2016

Zamanın ilerlemesi ile beraber kadının toplumdaki yeri de değişti. Eskiden sadece ev işlerinde aktif olan kadınlar günümüz dünyasında her alanda kendilerine yer edindiler. Avukat, öğretmen, polis, editör, mimar ve daha nice mesleğe sahip kadın her gün ofise, toplantıya gidiyor. Ve biz kadınlar için giydiğimiz kıyafetler ve taktığımız aksesuarlar büyük önem taşıyor. Bu yüzden gittiğimiz günlük yerler bile kıyafet seçmek söz konusu  olduğunda, birer davet önemini taşır hale gelebiliyor. Uzun vadede yorucu olabilen bu ritüel için size birkaç kombin önerim var. Dilerim bu yükün küçük bir kısmı dahi olsa omuzlarınızdan kaldırabilirim.ofis kombini

Ofis kombininizi etkileyen en önemli şey tabii ki mesleğiniz ve şirketinizin kılık kıyafet kuralları. Bu yüzden ilk kombinde her işyerinde giyilebilecek klasik, sade ve bir o kadar da tarzınızı yansıtacak bir şey hazırlamak istedim. Söz konusu işyerleri olduğu zaman en risksiz renkler şüphesiz gri tonları, lacivert ve siyah gibi renkler. Eğer siz de çalıştığınız işe en uygun renklerin böyle tonlar olduğunu düşünüyorsanız siyaha ağırlık verebilir, tek bir parçayı farklı tutarak gri gibi soluk bir rengin bile parlamasını sağlayabilirsiniz. ofis kombini Eğer iş yerinizin kıyafet politikası biraz daha serbestse kendinizi çok daha rahat yansıtabilirsiniz. Desenler ve renklerle daha barışık olan iş pozisyonunuzu kendinizi yansıtabilme fırsatı olarak kullanıp ofise kendi enerjinizi de götürmeye ne dersiniz? Çiçek ve bahar desenleri genelde tek başlarına oldukça ön plana çıkarlar. Bu yüzden tamamlayıcı parçaları sade seçmeniz bütünün daha uyumlu olmasını sağlar. Ayakkabılarınızla kontrast sağlayan bir çantayı tercih ederek kombininizi canlandırabilirsiniz. ofis kombiniZihnimde iş kadınları ile en bütünleşen parçalardan birisi trençkot. Bileklerinizin biraz üzerinde biten klasik bir trençkot size gıpta edilecek bir görüntü ve imaj sağlayacaktır. Trençkotunuzu pantolon ile tamamlayabileceğiniz gibi elbise ve eteklerle de kombinleyebilirsiniz.  Özellikle serin kış aylarında etek ve elbiselerin altına diz altı çizmeler giymek sizi sıcak tutarken stil sahibi olmanızı da sağlayacaktır. Şimdi ihtiyacınız olan tek şey bütün bunları bir araya getirecek bir çanta. İş günlerinde benim tercihim büyük ve kullanışlı modellerden yana, siz çantanızı nasıl alırdınız?

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir