”Ton Sür Ton” ile hala tanışmadın mı?

09 Ağu 2017

 

‘Ton sür ton’ yani, seçilen bir rengin farklı tonları kullanılarak oluşturulan trendlerimizden biri. Colour blocking yani zıt renklerle oluşturulan kombinlerden farkı da uyumlu ve göz yormayan bir görünüme sahip olması.

Örneğin gri rengine tutkunsanız, her tonunu kullanarak mükemmel görünmeniz mümkün. Baştan aşağı tek renk kullanmakla sıkça karıştırılan bu akımı uygulamak sandığınızdan daha kolay.

Ustalık isteyen bir moda akımı gibi görünse de, bir kaç noktaya dikkat edildiğinde 2018’in en şık kadını olmanızı sağlayabilir.

Bu moda akımı Valentino, Balenciaga, Christian Dior gibi moda devlerinin kreasyonlarında sıkça yer alıyor. 2017’de yükselen trend, 2018 yılında tahtını zirveye taşıyacak.

Sevdiğimiz kombinlerin çoğu dinlendirici tonları bir arada barındırıyor. Mevsim ne olursa olsun kazandırdığı zengin ve dingin duruşu yakalamak için bire bir aynı tonu tutturmaya çalışmayın. Görselde olduğu gibi ayrı ayrı bakıldığında renk tonu farklı görünse de, bir arada kullanıldığı zaman bütün olarak şık duracaktır. Beyaz pantolon yerine benzer tonlarda olanını tercih etmeniz, sizi bu trende bir adım daha yaklaştıracak. Yine de farklı renk kullanacaksanız, üst ve alt giyimin aynı renkte olmasına dikkat edin.

Değişken havaların vazgeçilmez parçası pançolar, oldukça şık bir alternatif. Bu moda akımı; panço, çanta ve şapkada hissediliyor. Siz bunu tek renk şal veya eşarp ile yapabilirsiniz. İçinize beyaz bluz-etek veya tunik-pantolon giydiğinizde ve diğer aksesuarlarınızı bu tonlarla tamamlayabilirsiniz. Yaza özel kimonolar ile de aynı kombini oluşturabilirsiniz. Her koşulda gardırobunuza aynı renk bluz, tunik, pantolon veya eteklerden birer tane ekleyin. Yaz-kış giyeceğiniz bu parçalar kurtarıcınız olacaktır.

Bembeyaz kombinleri hepimiz çok seviyoruz. Beyaz parçalar satın alırken en fazla yaşanılan sorun ekru ile beyazın birbirinden ayrı duracağı düşüncesi. Oysa aynı rengi tutturmaya uğraşmak yerine  içimize ekru, dışımıza da beyaz renk tonlarını giyebiliriz. Böylece bu akımı da uygulamış oluruz. Aynı tonlarda terlikler yaz mevsiminin yükselen trendleri arasında. Bembeyaz bir görünüm çok ferah durmuyor mu?

En keyif alacağınız kısım ise: “Kahverengi ile uyumlu renkler nedir?” diye sormak zorunda kalmamak olabilir. Aynı tonları karıştırın, dilerseniz desenli bir parça ile hareketlendirin. Farklı fikirler edinirken gardırobunuzda uzun süredir bekleyen parçaları da değerlendirme fırsatı yakalamış olacaksınız.

Asil ve şık stile sahip olmak için pratik bir kaç tüyo:

  • Vücudunuzun alt kısmı daha genişse en koyu renkleri o kısımda kullanın.
  • Dış giyim, şal, ayakkabı, çanta gibi parçaları aynı renk tonunda seçerseniz, kalan parçaları kombinlemek çok kolay olacaktır.
  • İçinize giyeceğiniz parçalar tek renk olursa daha uzun ve zayıf görünürsünüz.
  • Bu tarz moda akımlarını uygulamayı dış giyime bırakmak daha kolaydır.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir