Ton Sür Ton Trendi İle Tanış

14 Oca 2016

Gün geçmeden karşımıza çıkan moda trendleri hayatımızda birçok değişikliğe neden olabiliyor. Yeni trend akımları aslında, elimizdeki kıyafetleri kombinleyebilmek için oldukça faydalı hale geliyor. Moda demek sürekli bir şeyleri almaktan öte bazen elindekileri farklı bir imajla tekrar sahneye çıkartmak demek olduğunu bile öğretiyor. Bu yüzden karşımıza çıkan ve Fransız asıllı olan ton sür ton trendi oldukça kolaydır. Hatta ev hayatımızda sıkça kullandığımız bir trenddir. Trendin amacı; “ton üzerine tonun” eklenerek kombin yapılması. Zıt renklerden ziyade aynı rengin zıtlığı yani ton üzerine ton uygulaması yapılmaktadır. Aslında bu trend birçok kadının hayatında etkileyicidir. Çünkü elinizde bulunan aynı renklerin koyulu, açıklı kullanılarak giyinmesini sağlar. Böylece yeni bir kıyafet almadan trend akımına ayak uydurmanız mümkündür. Ton sür ton trendini birazda görsellerle inceleyelim.

kot ton sür ton

Kot giymeyi hepimiz severiz. Birçoğumuzun dolabında kotlar vardır. Ve bu kotların geçişlerinde kullanılan renkler ton sür ton modasını ortaya koyar. Tıpkı görselde olduğu gibi… Genellikle kotla kotun uyumu pek sevilmez. Ancak bu moda akımıyla birlikte her şeyin olabileceğini görebiliyoruz.

ton sür ton trend akımı

Aynı tonları kullanarak da ton sür tonu yakalayabileceğimiz bir örnektir. Sadece tek bir rengin koyulu-açıklı olması şartı yok.

ton sür ton modası

Bu moda trendinin ünlüler dünyasında da önemle yer kapladığını görüyoruz. Sadece neon renklerle değil, pastel tonlarla da ton sür ton akımını hayatınıza geçirme zamanıdır. Özellikle zıtlığı sevmeyen kadınlar için oldukça şık duruyor.

106-use-as-cores-para-driblar-a-rotina-dos-looks-de-trabalho

2016 sezonun her yerini kaplayan akımla dolaplarınızı baştan dizayn edin. Çok büyük harcamalarla kendinizi zorlamaktan ötesi, elinizde aynı renklerin tonlamalarıyla kombinler elde edebilirsiniz. Şık, sade ve göze hitap eden bir akımla kendinizi baştan donatmaya hazırlanın. Hem giyim alanında, hem de ev dekorlarında tercih edilen ton üzerine ton ile tanışmalısınız.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir