Touche 2017 Kış Koleksiyonu

20 Şub 2017

 

Touche markası, tesettür giyim alanında yepyeni bir soluk olarak başlangıç yapmıştı. Önce sosyal medya, sonra birkaç butik derken, gittikçe profesyonelleşerek ve marka değerini yükselterek ilerleyen yenilikçi bir giysi markası oldu. Şimdilerde birçok farklı ilde, onlarca mağaza ve satış noktasıyla tüketicisiyle buluşuyor. Ben de artık yakından takip edilen ve sevilen bir marka haline gelmiş Touche markasının 2016-2017 kış koleksiyonunu, sezon sonuna gelmişken mercek altına almak istedim. İşte bu kışın en sevilen Touche parçaları…

Marka, sosyal medyadan oldukça fazla takipçisi olan moda fenomenleri ile kendini tanıttı. Önce herkesin yakından tanıdığı Hülya Aslan, daha sonraları ise youtuber Rimelaşkına kanalı sahibi Hilal ile tanıtımlar yaptı.

Markanın tarzı, gündelik hayatta rahatlıkla tercih edebileceğiniz, ufak ve minimal detaylarla zenginleştirilmiş, basic kalıpların yanı sıra sıradışı formlarla birlikte desteklenmiş modern görünümler içeriyor. Yalınlıktan yana olan kombinleri, sportif ve havalı tarzlarla etkileşiyor.

Bu sezon kışa hakim materyaller arasında olan trikonun yeni, farklı ve her tarza hitap edebilecek basic modele sahip etek versiyonu dikkatleri üzerine çekti.

Dış giyim kategorisinde, sportif ve maskülen duruşuyla ön plana çıkan, keskin hatlar ve oversize duruşla desteklenmiş model var. ‘Oversize’ kalıbı, bildiğimiz geniş ölçüler ve bol duruşlar içerirken; bu modelde oversize duruşu abartıya kaçmadan yakalanmış.

Takım elbise denince akla gelen feminen, iş ortamına uygun, ağır ve rahatsız kıyafet kavramı artık değişti. Artık kombinlemesi kolay, birçok tarza uyum sağlayabilen minimal detaylar içermiş, spor, havalı, şık ve aynı zamanda oldukça rahat hissedeceğiniz takım elbise kavramı var. Bu durum, takım elbiselerin daha fazla tercih edilir olmasına ve daha değişik çeşitlerinin tasarlanmasına yol açıyor. Touche takımı da bu şekilde markanın tarzını yansıtıyor.

Etek-pantolon kalıpları, bilek hizasında biten kesimlerle ve geometrik desenlerle desteklenmiş. Bu sayede daha zayıf görünmek, daha modern görünmek mümkün oluyor.

Touche, aslında sadece tesettür giyim alanına hitap etmiyor. Ancak koleksiyondaki tüm ürünleri kişisel olarak uyarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda tarz olarak daha genç görünümler vaad etse de, her yaştan kadının kullanabileceği ürünler barınıyor. Bu bakımdan da marka genele hitap edebiliyor.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir