Trençkot, Defilelerden Mağaza Vitrinlerine Ulaştı

12 Ara 2017

 

Sonbahar mevsimiyle özdeşleşen kıyafetlerin başında gelen trençkot her yıl olduğu gibi defilelerden mağaza vitrinlerine uzanan yolculuğunu tamamladı. Alıştığımızdan farklı renk ve tarzlarla karşımıza çıkan trençkot en sade kıyafeti bile zenginleştirebilen bir etkiye sahip.

Her kadının dolabında bulunması gereken parçalar arasında yer alan bu zamansız dış kıyafet, tesettürlü kadınların da en büyük kurtarıcısı. Klasik bej tonları yerine farklı doku ve modeldeki trençkotları tercih ederek zamansız şıklığı trendlerle buluşturmak mümkün.

tesettur-giyim-kombinler

Deri görünümlü trençkotlar su geçirmeyen kumaşıyla yağmurlu havalarda da şıklığınızı garanti altına alıyor. Kombin oluştururken genelde tek parça öne çıkarılsa da, uyum sağlandığında sonuç şahane oluyor. Feminen tarzın olmazsa olmazı çiçek detaylara sahip botlardan bulamazsanız, ütüyle yapışan aplikelerle benzer görünüme ulaşabilirsiniz. Dengeyi yakalamak adına geri kalan parçalarda bot ve trençkotla uyumlu renkler tercih edebilir ya da ana renkleri kullanabilirsiniz.  Yanınızda fazla eşya taşımıyorsanız abiyeden gündeliğe geçiş yapan portföy çantalarla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

tesettur-giyim-kombinler

Takım elbiselerde görmeye alıştığımız kareli kumaşlar trençkotlara da oldukça yakışıyor. Renkli parçalar kullanmak isteseniz de kıyafetlerde tercihiniz gri tonlarıysa kırmızı çantalar kurtarıcınız olabilir. Her kıyafeti ilgi çekici hale getirebilecek kırmızı ve tonları, hafta içi kumaş pantolonlarla hafta sonu kotlarla tercih edilebilir. Kemer detaylı ayakkabılar şıklığından ödün vermeyenler için topuklulara rahat bir alternatif sunarken, bütün kıyaferlerle uyum sağlıyor. İhtiyaç olmaktan çıkıp kıyafet tamamlayıcısı haline gelen gözlükler tarzınızın tamamlayıcısı olabilir. Her şeyle uyum sağlayan siyah metal çerçeveler hafif olduğundan, gün içinde ağırlık yapmaz ve uzun süreli kullanılabilir.

tesettur-giyim-kombinler

Sonbaharın alıştığımız toprak tonlarını tahtından etmeye kararlı görünen hardal sarısı yeşilden bordoya, lacivertten griye kadar birçok farklı renkle uyum yakalıyor. Yaz sezonunun parlayan yıldızı desenli pantolonlar mevsime uygun renk ve modelleriyle çabasız şıklık sağlıyor. Günlük koşuşturmacanın en iyi tamamlayıcısı olan spor ayakkabılar, takım elbiselerle ve hatta abiyelerle tercih edilmeye başladığından beri yükselişine devam ediyor. Spor ayakkabı rahatlığını maskülen tarzın ciddiyetiyle birleştiren bağcıklı modeller ise; iş hayatında tercih ettiğiniz topukluların yerini alabilir.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir