Trençkotun Hikayesini Biliyor Musunuz?

21 Eyl 2016

Trençkot giyinmeyi seviyor ve dolabınızın bir kısmını bunun için mi ayırıyorsanız? İşte size birbirinden farklı tarzda trençkot modeli ve hikayesi…

1. Dünya Savaşı devam ettiği sırada İngiliz subaylar parkaların ağır ve rahatsız olmasından yakınır. Bunun üzerine İngiliz Savaş İdaresi hemen harekete geçer ve modern memur kıyafetleri hazırlaması için Thomas Burberry ismindeki manifaturacıyı görevlendirir. Kendi icadı olan su geçirmeyen  gabardin kumaşını kullanarak subayları yağmurdan koruyan Burberry yaka tasarımıyla rüzgara geçit vermez. Kemerindeki “D” şeklindeki metal tokayı subayların pusula ve el bombası asması için yapar. Omuz detaylarını apoletler için düzenlerken reglan kol kalıbı ile de subayların rahat hareket edebilmesi sağlar. Burberry hazırladığı parkaya trench coat (siper paltosu) adını verir. Savaştan sonra subayların trençkotları giymeye devam etmesi halk arasında benimsenmesine sebep olurken Hollywood yıldızlarının kullanımı popülerliğini artırır. Günümüze ulaşmayı başaran trençkot her yaşa her kesime hitap ediyor. Yaz kış giyildiğinden herkesin vazgeçilmezi olmuş bile. Farklı renk, kumaş ve modeller sayesinde her stile uygun bir trençkot bulmak da mümkün.

Zarif bir duruş sergileyen elegant trençkotlar kadınları kendine hayran bırakıyor.

Elegant trenckot

Geçmişin izlerini taşıyan tasarımlarla vintage modasına ayak uydurabilirsiniz.

Vintage trenckot

Özgürlüğün simgesi bohem her zamanki gibi gençlerin gözdesi.

Bohem trenckot

Sofistike bir hava estirmek isteyenler de yok değil!

Sofistike trenckot

Eğer siz de stilinize uygun bir trençkot arıyorsanız Modanisa.com size yardımcı olabilir. Ürünleri daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

mavi-trenckot

elegant-trenckot

cicekli-trenckot

deri-trenckot

 

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir