Trend Alarmı: Hasır

11 Ağu 2017

Geçmişe dokunuşun en naif ve yazlık hali olan hasır şapkalar korkulukların başından inip plajlara taşınalı uzun zaman olsa da hasır hiçbir zaman 2017 yaz sezonunda olduğu kadar farklı ürün çeşidiyle vitrinlerde yerini almamıştı. Moda şovlarına damgasını vuran hasır kemerden ayakkabıya kadar bütün parçalarla kusursuz uyumu yakalayarak piknik sepeti olmaktan çıkıp el çantası kadrosuna terfi ederken uyarlanması en kolay ve keyifli trendlerin başında geliyor.

Küçük ev gibi eski dizilerde görmeye alıştığımız yumurta sepetleri moda devlerinin dikkatini çekmiş olacak ki ufak bir kapak detayıyla çanta haline gelen sepetlerin sapına eşarp bağlayarak podyumlara taşıdılar. Yazlık şehirlerde semt pazarında kolaylıkla bulabileceğiniz el yapımı sepetleri çanta olarak kullanmanız için önünüzde hiçbir engel kalmadığına göre sepet alışverişine çıkmanın vakti gelmiş demektir.

Kahverengi, bej, haki gibi toprak tonlarıyla muhteşem bir uyum yakalayabileceğiniz hasır oxfordlar günlük kıyafetleri podyum şıklığına ulaştırmanın şüphesiz en konforlu yolu. Topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyenler için iş ortamına spor bir hava katacak modeller de bulunabileceği gibi hasır görünümlü kumaş ayakkabılar da tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alıyor. Hasır hoşunuza gitse de gardırobunuza uymuyorsa ya da küçük adımlarla başlamak istiyorsanız kemer ve bilezik gibi aksesuar detaylarıyla da yükselen trende kendi yorumunuzu katabilirsiniz.

Tercihiniz gelip geçici trendler yerine zamansız parçalardan yanaysa klasik olana yönelerek hasır şapka kullanabilirsiniz. Yüz şeklinize uyan hasır şapkayı sayısız seçenek arasından bulmak için trendden faydalanarak dolabınıza hiçbir zaman demode olmayacak ve uzun yıllar severek kullanacağınız bir şapka ekleyebilirsiniz. Güneş hassasiyetinden dolayı şapka arıyorsanız geniş modellerle omuzlarınızı da koruma altına alabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda doğallığı zahmetsiz bir şekilde iç mekanlara taşıyan hasır kimi zaman amerikan servisi olup sofralara renk katarken kimi zaman abajur formunda odalara sıcaklık katıyor. Her şeyin doğal ve el değmemiş olduğu dönemlere özlemin etkisiyle hasır gibi işlenmemiş materyallerden yapılan eşyalar çocukluk anılarımızı taze tutarken evlerimizin şıklığına şıklık katıyor. Ev dekorasyonunda doğallıktan yanaysanız büyük mobilya mağazalarından mahalle arasındaki züccaciyecilere kadar her yerde hasır ürünlerin kolaylıkla bulunduğu dönemi değerlendirmenizde fayda var.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir