Trend Analizi:Kırçıllılar

20 Kas 2015

Mevsimsel bir trend olan kırçıl modası, yaz mevsimine fazla yakışmaması ile bunu kanıtlar nitelikte. Soğuk ayların yaklaşmasıyla birlikte hırkalar, trikolar, pançolar, kaplar hatta kabanlar dolabınızın ulaşılabilir bölümlerine göç ederken, içlerinden kırçıllı olanları baş köşenize koyma vakti geldi. Kırçıl modasını yakın takibe alırsak eğer; öncelikli olarak hırkalardan başlamak gerekir. Grinin çağ atladığı bir sezonun halihazırda içindeyken; siyah, gri karışımlı kırçılların revaçta olması şaşılmaması gereken bir durum. Aslında siyah-beyaz kırçıl bütünüyle gri rengi algılatır, siyah – gri kırçıl ise füme rengini.

uzun-hirka-gri--moonlight-158757-1

Uzun Hırka: 49.90 TL

Kırçılların trendler arasından pek çıkmamasının birçok nedeni var. Öncelikle basit de olsa detaya sahip olması. Triko veya örgü materyallerin kendine has bir detayı vardır. Ancak işin içine kırçıl karıştığında detayda tavan yaparlar. Yakından başka görünüm, uzaktan bambaşka bir görünüm demektir bu. Böylece kombine derinlik katılmış olur.

pileli-tunik--bordo--pita-161294-1

Tunik: 89.90 TL

Bir başka neden; kırçıllı parçaların iki farklı rolü aynı anda ve birbirine bulaştırmadan yapabilmesi. Bunlar kombini basamak atlatabilecek yıldız parça olma rolü ve kombine uyum sağlayan basit parça olma rolüdür.

Kırçıllı kombini.

Kırçıllı tunik: 39.90 TL

Ayakkabı: 59.99 TL

Çanta: 49.99 TL

Son olarak; kırçıllı parçaların aynı kürkler gibi diğer düz olanlara göre daha havalı durması. Kürklerin havasına itiraz edilmez ancak, kırçılların havasını da yabana atmamak gerekir. Kırçıllı panço bir tarafta, düz panço diğer tarafta dursun; siz bu mevsimde kırçıllıyı tercih edin.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir