Trend Şallar El Yakmayan Fiyatlarla!

05 May 2017

 

Rahatlık ve kolay bağlanabilir olmasından son yıllarda şal kullanımı oldukça arttı. Renk renk, desen desen birbirinden farklı çeşitte şal modelleri giysilere farklılık katıyor. Doğru giysilerle doğru şal tercihi yapıldığında başarılı kombinler ortaya çıkıyor. Örneğin; spor parçalarla klasik formda şifon şallar, desenli elbiselerle desenli şallar, ağır elbiselerle pamuklu ve penye şallar kullanılması gibi hatalar rahatsız edici bir görüntü veriyor. Dokuların önemli olduğu kadar bağlanma şeklide çok önemli. Giysilerinizdeki tarz neyse şalı bağlama şeklinizde ona uygun olmalı. Mesela; yaka detayı olmayan klasik elbiselerin üzerine kullanacağınız şifon şalları dolamalı, Arap modeli denilen bağlama şekliyle bağladığınızda doğru tercihi yaparken, spor parçalarla bu modeli yaparsanız yanlış tercih yapmış olursunuz. Bunun yerine spor parçalarla daha basit bir bağlama tercih etmelisiniz.

Doğru kombin doğru tercihler ve güzel sonuçlar dedik ama diğer önemli olan konu da şalların fiyatları. Pek çok çeşit şalı çok farklı fiyat skalalarında görmek mümkün. Bugün sizlere farklı detaylara sahip el yakmayan şal önerilerinde bulunacağım.

     

Üç renk şallar tek renk krep elbise veya tuniklerle ve Arap şal bağlama tarzı ile günlük şıklık sağlamak istediğiniz zamanlar için oldukça ideal.

    

Yaz sıcaklarında boyfriend gömleklerle, basic tişörtlerle serin serin takabileceğiniz pamuklu şallar desenlerle daha da güzel! Bu şallar hem ütü gerektirmiyor hem de doğal oluşları ile başta ağırlık yapmıyor. İnce dokumalı bu şalların keten versiyonu da tercih edilesi.

   

Siyah ve beyaz her daim asil! Feracelerle birleşmeli bu güzel şallar. Ebat olarak büyük olması ve düşmeyen tok duruşu da büyük avantaj.

   

Denim rahatlığı ile birleşen şallar hem sportif hem cıvıl cıvıl. Güneşin ve yazın enerjisi adeta şallara yansımış! Bu yıl 90’ların salopetleri, Milenyum’umun kot ceketleri gün yüzüne çıkmışken bu şallarla kombinlemeli.

   

Yukarıda bahsettiğim penye veya spor parçalarla kombinlenecek tarzda şallar işte tam olarak bunlar. Giydiğiniz spor giysileri klasikleştirmeyecek, dinçlik ve zindelik katacak tarzda olmalı ki kombininiz tamamlansın.

    

Hem klasik olacak hem de sıradan olmayacak! File görünümlü şallar ve parlak ipek görünümlü polyester şallar işte bu yüzden iyi bir seçenek.

Tüm şal modelleri için Modanisa.com‘u ziyaret edebilirsiniz…

Şal Bağlamanın Püf Noktaları” yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir