Trend Tüyoları: Bomber Ceket

23 Tem 2016

Bombacı manasına gelen bomber ceketler bir yandan 70’lere atıfta bulunurken diğer yandan da saten dokularıyla ve çiçek motifleriyle günümüze selam veriyor. Lastikli kol ve yaka detayı, şişme kol kalıbı ile sportif çizgide görünse de değişen dünya modasında klasik ve spor detaylar birbirine girmiş durumda. Bu sezon nasıl ki piliseli etekler ile Adidas Metal Toe’lar, Superstar’lar kombin edildiyse bu ceketlerle de karma kombinler yapmak çok trend. Önemli olan detay sadelikten uzaklaşmamak ve az renklilik. Tesettür giyimin dünya üzerindeki analizini yaptığımda diğer ülkelere göre ülkemizde hala daha dar ve karmaşık seçimler yaptığını görmekteyim. Hem muhafazakar giyime tezat hem de açıkçası şık bulmuyorum. Oversize ürünler, soft geçişler sadece tesettür giyim için değil tüm dünya modasında da artık geçerli kural diyebiliriz. Türkiye’de en çok satış yapan Zara, H&M, Mango gibi global markaların sıkça yenilenen koleksiyonlarına da baktığımızda da bu sadeliği görmemiz mümkün. Bohem ceketlere de bir çok firma raflarında yer vermişken tesettür giyim için uyarladım ve sizlere iki ayrı kombin hazırladım.

tesettür giyim

Sezon trendlerinden quartz pembe ve mavi bomber ceketlerle birleşince! Çok sevilen ve bir çok yüz tipine uygun olan daire gözlükler ve rahatlıktan vazgeçemeyenler için sırt çantasını takıp çıkanlara bir de pamuklu şal eşlik ediyorsa o gün yazın sıcağında rahat geçecek demektir.

tesettür kombin

Floral desenlerin ve somon renginin hafifliği ile birleşen bu kombin hem fresh bir görüntü hem de rahatlık sunuyor. Bomber ceketler ile kombin yaparken dikkat edilmesi gereken nokta sizi kilolu ve kısa gösterecek parçalar seçmemeniz. Eğer boy-kilo probleminiz varsa evaze etek veya etek pantolonlardan ziyade düz, boru kesimler tercih edilmeli. Zira bu ceket modelleri şişme bir kalıba sahip olduğundan bu tarz problemler getirebilir. Bu tür durumlar için ceketlerin içine tek renk tişört veya bluz tercih edilip ön kısmı açık kullanılabilir, bu şekilde boyu uzatabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir