Triko Pantolonlar

04 Şub 2016

 

Pantolon rahatlığına sıcak bir materyal eklendi ve kış günlerine yepyeni bir trend ayak bastı. Triko pantolonlar bugüne kadar birçok tasarımcı için podyumların sıcak esintisi olmuştu, ancak adından hiç bu kadar bahsettirmemişti. Podyumlardan sokağa inemeyen triko pantolonlara sokak kapıları açılmaya başladı. Peki triko pantolonlar bu zamana kadar neden fazla tercih edilmedi?

triko pantoloon

Triko pantolon, alışılmışın dışında olduğundan cesaret gerektirir. Kilolu göstermeye meyilli olması da cabası. Bu olumsuzluklar, triko pantolonu bugüne kadar sokaklardan uzak tutarken, artık cesurca kullanılmasında kaliteli hazır giyimin etkisi mevcut. Sonuçta her materyalin kendine has avantajları ve dezavantajları bulunur. Giyim teknolojileri bu dezavantajları minimuma indirir. Örneğin triko pantolonlarda trikonun akışkan ve ince olması avantajdır. Bunun yanı sıra kesimi, iplik kalitesi, trikosunun dokuma modeli ve rengi önemli olan diğer unsurlardır.

Triko-Pantolon-Modelleri-3

Cool duruş ve marjinal hava, bir pantolonla kombininize katabileceğiniz özellikler haline geldi. Triko pantolonların sıradışı görünümleri, fazlasıyla iddialı. Bu iddialı parçayı bootilerle, postallarla, spor ayakkabılarla veya maskülen ayakkabılarla farklı şekillerde kombinleyebilirsiniz. Bununla birlikte gömlek tuniklerle, triko tuniklerle ve deri ceketlerle de birleştirmek mümkün. Triko pantolon-hırka takımları, triko pantolon-tunik takımları göz dolduran ve cool görünüm veren diğer seçenekler arasında. Kuru soğuk dediğimiz kış havalarına uyan trikoları bir de pantolon olarak giymek, değişikliğin en tarz hali olacak.

tesetturgiyim triko pantolon 2

triko pantolon

 

tesetturgiyim triko pantolon

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Yorumlar

  1. Dilara lale diyor ki: Ekim 6, 2017 at 20:10:45

    İlk resimdeki pantolonu nerden satın alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir