Tropikal Yaz

08 Haz 2017

Güney Amerika ve Afrika’nın tropikal iklimi, egzotik meyveleri, yağmurlu ormanlarındaki papağanları bu yaz üzerimizde! Çeşit çeşit yaprak desenleri, renk renk çiçek ve meyve desenleri çantalardan aksesuarlara kadar her yerde.

Kimono: Zara

Mistik bir havası olan desenler arasında tadını, hatta adını hiç duymadığımız bitki ve meyveler de var. Bu desenlerle hem çok doğal hem de çok cool!

     

Bluz/Eşarp/Sandalet: Zara

Tesettür giyime; tek renk pamuklu şallarla, hasır sandalet ve çantalar kullanılarak, boyfriend gömlek veya gömlek elbiselerle uyarlanabilir. Bu parçaları desen desen üstüne de çekinmeden kombinleyebilirsiniz ama deseni şal veya ayakkabı yerine alt ve üst bedende kullanmakta fayda var. Etek ve kimono bir ceketle veyahut bol paça bir pantolon ve anvelop ceketlerle kombinleyebilirsiniz. Beden kısmını sade tuttuğunuzda da sandalet ve şallarla uyumu sağlayabilirsiniz.

      

Cüzdan/Eşarp/Tunik: Zara

Geçtiğimiz sezonlarda daha çok beyaz üzerine kullanılan desenlere gözlerimiz alışmış olsa da siyah zemin üzerine desenlerin sofistike bir duruşu olduğunu da söyleyebilirim.

     

Çanta: Zara

Telefon Kılıfı: Marc Jacobs

Terlik: Havaianas

Yağmur ormanlarının sevecen canlısı baykuşlarda baş köşede yerini kapmış. Telefon kılıflarından, sandaletlere, mayolara kadar kullanılan tropikal desenler tatil özlemimizi adeta artırıyor.

Desen desen üzerine farklı iki yorum! Siz de kombinlerinizde bu şekilde değerlendirme yapabilirsiniz, karıştırmaktan korkmayın. 🙂 (Nillush’e ithafen:)

Küpeler: H&M

Bu küçük şirin küpelerle ”Tropikal Yaz” yazımı sonlandırıyorum. Sağlıcakla, enerjiyle kalın.

[wa-wps]

Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir