Tuğba Kuşçuoğlu Kimdir?

26 Ağu 2014

 

Sektöre hızlı bir giriş yaparak Minel Aşk adını herkese tanıtan Tuğba Kuşçuoğlu hakkında bilmek istediklerinizi sizinle paylaştık.
Tesettür giyim tasarımcılarından olan Tuğba Kuşçuoğlu, Minel aşk adını dünyaya duyurmayı başarmış. Butik ziyaretimiz sırasında samimi ve keyifli vakit geçirmemizi sağladıkları için teşekkür ederiz.

Tuğba Kuşcuoğlu kimdir?

1984 İzmir doğumluyum. Üniversite eğitimimi Gıda üzerine yapmış olmama rağmen sonrasında aldığım moda tasarımı eğitimleriyle hazır giyim sektörüne giriş yaptım.

Minel Aşk nasıl doğdu?

Minel Aşk aslında ilk önce özel tasarım yapan bir atölyeydi, müşterilerimiz tarafından tasarımlarımıza yoğun ilgi olunca seri üretime başladık. Eylül 2012 de tesettür fuarına katılmamızla Minel Aşk hazır giyim sektörüne ilk adımı atmış oldu…

Bu işe başlarken en büyük destekçiniz kimdi?

3 yaşında bir kız annesiyim durum böyle olunca tabi ki en büyük desteği annemden gördüm. O olmasaydı Minel Aşk bu kadar kısa sürede büyüyemezdi… Bunun yanında bu işe başlamam için deyim yerindeyse zorlayanlar oldu birisi kardeşim Güzide Mertcan diğeri de Pınar Şems markasının sahibi Pınar Şems Kavak. İyiki de bu kadar üzerime gelip cesaret vermişler. Bu yüzden canım anneme, kardeşime ve Pınar Şems’e teşekkür ediyorum…

Sadece Türkiye mi? Yoksa diğer ülkelerle de çalışıyor musunuz?

Aslında ilk olarak ürünlerimizi Almanya’ya yolluyorduk. Sonrasında hızla Avrupa’nın bir çok ülkesine ihracat yapmaya başladık. Türkiye’de de başta İstanbul olmak üzere bir çok şehirde satış noktalarımız mevcut. Allah nasip ederse çok yakında Franchise vermeye başlayacağız.

Peki sizin tarzınız nedir?

Ben daha çok spor giyinmeyi sevenlerdenim. Bence insan nasıl kendini rahat hissediyorsa öyle giyinmeli. Benim o gün giydiğim kıyafetler kesinlikle ruh halimi etkiliyor bu yüzden daha verimli olabilmem için tercih ettiğim kıyafet kendimi iyi hissettirmeli.

Tasarımlarınızdaki en önemli detay nedir?

Tasarım yaparken genelde çok fazla detay kullanmayı sevmiyorum, sadelikten yanayım. Vintage tarzını çok beğeniyorum. Tesettür‘e de ufak detaylarla uyguluyorum. Peplumlar, korsaj detayları, pileli etekler Minel Aşk‘ın tarzını yansıtıyor.

Klasik ve sporu aynı anda kullanıyor musunuz?

Aslında tam da bizi ayıran çizgi bu diyebilirim. Klasik parçalar spor kombinlerle yumuşatılıp modern bir görünüme sahip olunabilir. Bol paça bir jean’in altına stiletto kullanılıp hem şık hem de spor olunabilir.

Şuan olmak istediğiniz yerde misiniz? Evet benim hayalim buydu diyebiliyor musunuz?

Minel Aşk şuan bulunduğu konum olarak kısa sürede hedeflerinin çok üstüne çıktı, aynı zamanda sektörde de aranılan marka oldu. Çok şükür hayallerin çok ilerisindeyiz Minel Aşk ailesi olarak.

İleriye dönük bir planınız veya hayaliniz varmı?

Yakın gelecekteki planımız Minel Aşk markası olarak mağazalar açmak şuan bunun alt yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. İnşallah çok kısa bir süre sonra Minel Aşk kendi mağazalarında müşterilerini misafir etmeye başlayacak. İlk butiğimiz İstanbul Fatih’te açıldı, aynı zamanda müşterilerimiz ürünlerimize online alışveriş sayfamızdan ve facebook sayfamızdan da ürünlerimizi inceleyebilir, satın alabilirler.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Yorumlar

  1. Büşra türkoğlu diyor ki: Kasım 17, 2015 at 09:12:45

    Merhaba ben Büşra Türkoğlu sizi taktir ediyorum sizinle çalışmayı çok isterdim ben modatasarim üniversite mezunuyum çizimlerim çok iyi tesettür giyim üzerine model çiziyorum çizimlerim görmek isterseniz mesaj atın lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir