Tüm Dünya'daki Müslüman Kadınlara Modanisa'dan Destek!

26 Ağu 2014

Siz Modanisa Müşterileri! Yaptığınız her alışverişle dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Müslüman kadınların hayata yeniden sarılmasına katkıda bulunuyorsunuz. Modanisa, Kiva.org işbirliği ile müslüman girişimci kadınlara sermaye desteği sağlıyor.

Modanisa’dan Sosyal Sorumluluk Projesi!
Tesettür giyim modasına ve sektörüne getirdiği yeniliklerle, kadınların en çok tercih ettiği e-ticaret sitesi modanisa, yepyeni bir projeye daha imza atıyor. Kadınların sosyal hayattaki yerinin güçlü bir duruş sergilemek olduğunu savunarak, ”bizim katkımız ne olabilir” bilinci ile yola çıkıp, uluslar arası bağış organizasyonu olan Kiva ile büyük bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Modanisa ve Kiva’nın İşbirliği!
Kiva; Dünya’nın farklı ülkelerinde yaşayan kadınların, faizsiz mikro krediler ile iş hayatına katılmalarını destekleyen uluslar arası bir organizasyon. Kişilere banka ile uğraşmadan faizsiz kredi alma imkanı sunan Kiva, geri ödemeyi de çok küçük rakamlarla alıyor. Krediyi alan kişi, minumun ödeme planıyla geri ödemesini yapıyor. Bu sayede aynı rakam bu defa farklı bir kişiye gönderilerek o kişinin ihtiyacının karşılanması sağlanıyor. Platforma üye olan kadınlar, hayat hikayelerini ve krediye neden ihtiyaç duyduklarını paylaşıyorlar. Modanisa da bu anlamda, farklı ülkelerde yaşayan müslüman kadınların hayata dahil olmalarını sağlıyor. Krediler ile binlerce müslüman kadın, geçimlerini sağlayacak işlerini kuruyor ve çevresine iş imkanları sunuyorlar. Modanisa; krediyi alanların, gönül rahatlığıyla işlerini kurduklarını, geri ödemelerini sorunsuzca yaptıklarını ve borçlarına sadık olduklarını belirtiyor.

Modanisa, Kiva ile binlerce müslüman kadına ulaşmayı hedefliyor! Verilen kredilerin bir defa değil sürekli oluşu, farklı insanlara ulaşması, sürekli el vermesi ve çokça hayra vesile olması, Modanisa’yı onurlandırıyor ve heyecanlandırıyor.

Modanisa tarafından seçilen müslüman kadınların hayat hikayelerini ve ödeme planlarını incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

modanisa-kiva-isbirligi

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir