Türkiye Modanisa ile Asya’nın Kalbine Uzanıyor

19 Tem 2018

Türkiye’nin ilk uluslararası online alışveriş sitesi Modanisa.com, dünyada bir ilk olan Muhafazakar Moda Haftası yolculuğuna İstanbul Haydarpaşa Gar’ında başladı.

Londra ve Dubai’de büyük ilgi görerek devam eden etkinlik, şimdi de Türk tasarımcıları Asya’nın kalbi Jakarta’ya taşıyor.

Katılımcıların Türk Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklendiği etkinlik, 26-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Endonezya Gandaria City’de gerçekleştirilecek. Jakarta Modest Fashion Week’de, 40 defile sergilenecek, 50 marka standı, söyleşiler ve atölye çalışmaları olacak. Dolu dolu 4 gün sürecek etkinlikte, sektör liderleri ve modaseverler buluşacak. Modanisa, tesettürlü kadınlar için türbanlarıyla birlikte özel olarak tasarlanan Raşit Bağzıbağlı abiye koleksiyonu ile podyuma çıkacak.

Jakarta Modest Fashion Week’te Modanisa’yı temsil edecek olan Modanisa Marka Müdürü Havva Kahraman, Endonezya’daki katılımları hakkında şu değerlendirmeyi yapıyor:
“Doğum yerimiz İstanbul, Modanisa’nın var oluş sebebi muhafazakâr giyimi tercih eden kadınlara, kendi inançları doğrultusunda, taviz vermeden şık olmaları için daha fazla seçenek sunmak. Ülkemizin moda tasarımı, üretimi ve ihracattaki gücünü tüm dünyaya tanıtabilmek ise bizim ana hedeflerimizden. Türk tasarımcılarımızı dünya vitrinine taşımak, bizim önemli bir misyonumuz. Önümüzdeki on yılda, muhafazakar moda tüketiminin ana akım moda tarzları ile birleşeceğini gözleyebiliyoruz. Bu geçişte ülkemizden dünyaca bilinen muhafazakar moda tasarımcılarının çıkacağına gönülden inanıyoruz. Bizim de buna katkımız olabilirse, ne mutlu bize. 120 ülkeden müşterilerimiz var. Dünyanın 5 kıtasında, 15 milyon ziyaretçiye, 5 dilde ulaşıyoruz, onların dilini konuşuyor, ihtiyaçlarını tanıyor, tercihlerini biliyoruz. Jakarta Asya ekonomisinin kalbinin attığı bir başkent. Dünyanın en büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkesi olan Endonezya’da ülkemizin bayrağını dalgalandırmak gerçekten gurur verici…”

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir