Türkiye'nin Maldivleri

02 Eyl 2016

Dünyaca ünlü Maldiv Adaları’nı görüp de hayran kalmayan yoktur herhalde. Bembeyaz kumsalları, berrak suları ve eşsiz manzarasıyla gerçekten rüya gibi bir yer. Kim böyle bir yere gitmek istemez ki! Tabi imkanı olursa. Çünkü Maldiv Adaları’nı ziyaret etmek biraz masraflı. Üstelik ülkemize uzak olduğu için zaman gerekiyor. Ancak bu eşsiz güzelliklere ulaşmanın çok daha masrafsız ve kolay bir yolu daha var. Bunun için güzel ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Salda Gölü’nü ziyaret etmeniz yeterli.

Turkiyenin maldivler
Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü yaklaşık 185 metre derinliğiyle Türkiye’nin birinci, Dünya’nın üçüncü gölü. Ayrıca magnezyum yüklü beyaz kayalardan dolayı dünyada Mars özelliği taşıyan iki yerden biri. Tam bir doğa harikası olan gölün çevresinde 61 familyaya ait 301 sucul ve karasal bitki bulunmakta.

Salda2

Kuş sesleriyle uyanıp temiz havayı içinize çekerek güne başlamak istiyorsanız çadırınızı kapıp gidin. Tabiatla iç içe bir kamp sizi bekliyor. Çadırınız yoksa belediyeye ait tesisten kiralayabilirsiniz. Ben çadırda kalamam diyenlerdenseniz bungalov ve konteyner evler güzel bir alternatif. Hemen hemen aynı konforu sunuyorlar. İkisinde de çift kişilik yatak mevcut. Tek fark konteyner evlerde 2 büyük koltuk bungalovda ise tek kişilik 2 koltuk olması.

Saldagolu

Salda Gölü’nde tutulup özel yaşatma havuzlarında barındırılan aynalı sazan balığı tazeliğiyle sizi mest edecek, göle bakan tepelerde kekik otlayan kuzulardan hazırlanan kavurmalar ise aklınızı başınızdan alacak. 5 halk plajıyla hizmet veren tesiste yüzme ve dalış dışında faaliyetlere katılmak da mümkün. Güzel bir deve turundan sonra ayakları yakmayan kumsalda rahat rahat gezerken hararetinizi yayladan gelen soğuk suyla götürebilirsiniz.

Salda 3

Bilim adamlarınca kanıtlanmış şifalı kil havuzunda çamur banyosu fırsatını kaçırmayın. Bisiklet turlarına katılmamak olmaz tabi ki. Eğer siz de hala Maldiv Adaları’na gitmediyseniz Salda Gölü sizi bekliyor. Bence daha fazla bekletmeyin!…

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir