Ünlü Modacı Esin Ertan'ın Kaftanları Modanisa'da!

26 Ağu 2014

Gelin adaylarına Müjde! Modanisa, Ünlü Modacı Esin Ertan’ın Kına Kıyafetlerini sizlerle buluşturuyor.

Osmanlı’da değerli ve lüks kumaştan yapılan kına gecelerinde elbise üstüne giyilen, uzun kollu, süslü ve astarsız bir giysi olan Kaftan/Bindallı, Dede Korkut hikayelerine varıncaya kadar konu olmuştur. Dede Korkut hikayelerinde evlenmeden önce genç kızın Al Kaftan yani Bindallı giydiği anlatılır. Kültürümüzün vazgeçilmezi olan kına gecelerimizin sembolü bindallılar, artık Avrupa’da da çok moda. İngiltere ve İtalya’da dünyanın en saygın okullarında moda eğitimi almış ve birçok ödüle sahip olan Modacı Esin Ertan, Osmanlı esintileri ile Modanisa için kına kıyafetleri tasarladı.

Kırmızı, zümrüt yeşili ve pembe renklerde tasarlanan kına kıyafetleri, el işlemesi taşları ile tam anlamıyla özel ve güzel bir görünüm sergiliyor.

Modanisa için özel olarak hazırlanan kaftanları sizler için derledik.

esin-ertan-bindalli-kaftan

Kaftanlarda krep kumaş kullanılmış ve saten kollarındaki şifon detayı ile hareketlendirilmiş. El işlemesi taşları, kemeri ve başlığıyla sizleri kına geceleriniz için tam anlamıyla hazır halde bekliyor.

esin-ertan-bindalli-kaftan-2

Kına gecelerinin vazgeçilmez rengi; kırmızı

esin-ertan-bindalli-kaftan-3

Zümrüt yeşili kaftan modeli

Ürünleri ayrıntılı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir